IX Zjazd Członków i Sympatyków Cechu NiH 1-3 kwietnia 2016 r.

IX Zjazd Cechu (C)

Zjazd

IX Zjazd Członków i Sympatyków Cechu NiH- tym razem proponujemy spotkanie w niezwykłym miejscu – Siemianówka w Puszczy Białowieskiej w dniach 01-03 kwietnia 2016 r.

Zjazd ma charakter towarzyski. Pogadanki i spotkania z ciekawymi ludźmi, z szeptunkami i magami.
Spacery po puszczy i kamienne kręgi, te najstarsze znane tylko nam i gospodarzowi leśniczówki Jurkowi Pańkowskiemu. A wieczorem sauna i ognisko.

Zgłoszenia rezerwacji noclegów: Skarbnik Beata Tokarska <tokarskab@interia.pl>

(noclegi rozdysponowywane są przez organizatorów zgodnie z wcześniej zrobionymi rezerwacjami
noclegi realizowane są w okolicznych domach agroturystyki, co dodaje imprezie regionalnego charakteru,
koszt noclegu – ok. 40zł/doba  za osobę)

Istnieje możliwość zarezerwowania noclegu, w siemianowskim Ośrodku Edukacji Ekologicznej
(koszt noclegu 40zł/doba; możliwość zamówienia we własnym zakresie: śniadań – 14zł, oraz obiadów – 20zł)

Adres: 17-220 Siemianówka; Szkolna 35

HARMONOGRAM ZJAZDU

Piątek 01.04.2016

• 9.00 wyjazd do szeptunki Eugenii z Opaki – żona zmarłego maga Mietka (odległość od Siemianówki ok. 55km)
    Odwiedzimy grób Maga Mietka – prosimy o zabranie ze sobą zniczy. Dla chętnych przygotowujemy rytuał wstawienniczy, do którego będzie potrzebna gruba wstążka o długości ciała zainteresowanej osoby.
  • obiad, pogawędki, spacer
  • 18:00 uroczyste rozpoczęcie Zjazdu w Ośrodku Kultury w Siemianówce, ul. Szkolna 40
  • 18.30 spotkanie z Jerzym Pańkowskim (łowczym, oraz gospodarzem naszego Zjazdu)
  • 19:30 filmy o Białowieży Tomasza Onikijuka (reżysera i twórcy filmów o Białowieży i hajnowszczyźnie)

Będzie możliwość zakupienia regionalnych, podlaskich przysmaków.
Herbatki ziołowe z ziół samodzielnie zbieranych, z autorskich przepisów tamtejszej ludności.
Miody – różne rodzaje i chleb z grubego ziarna, prosto z pieca chlebowego.
Szyneczki, kiełbasy z wędzarni robione na zamówienie specjalnie dla uczestników Zjazdu.

Sobota 02.04.2016

• 8:00 wyjazd na wycieczkę z przewodnikiem – Tomaszem Onikijukiem do puszczy i Kurhanów (koszt własny – ok 30zł od osoby), czas trwania wycieczki ok 6 godzin,
  • 14:00 pora obiadowa
  • 15:00 wizyta u miejscowej szeptunki z Pasieki
  • 17:00 spotkanie z ciekawymi ludźmi

Niedziela 03.04.2016

• 9:00 Walne Zgromadzenie Cechu oraz wybory uzupełniające do Zarządu i Sądu Cechowego
  • 14:00 zakończenie Zjazdu

Walne Zgromadzenie

W niedzielę 3 kwietnia 2016 odbędzie się Walne Zgromadzenie, oraz wybory uzupełniające do Zarządu i Sądu Cechu.
17-220 Siemianówka, ul. Szkolna 40

• I-szy termin 9:30
  • II-gi termin 10:00

Koszty noclegów oraz wyżywienia należy pokryć samodzielnie. Organizowane będą wspólne wyjazdy dla obniżenia kosztów benzyny („zrzutki” na benzynę).
Do kosztów własnych należy doliczyć opłatę dla przewodnika za wycieczkę po Puszczy, oraz opłaty dla szeptunek (u Eugenii z Opaki – wizyta 100zł), prosimy o zabranie ze sobą zniczy na grób Maga Mietka oraz dla chętnych – grubej wstążki o długości ciała.

ZASTRZEGAMY MOŻLIWOŚĆ WPROWADZANIA DO OSTATNIEJ CHWILI ZMIAN W HARMONOGRAMIE.

Tomek Onikijuk

Wspomnienia z Podlasia i Białowieży