Subtelna Terapia Mięśniowo-Powięziowa(STMP) (Katarzyna Kędzierska, Katarzyna Pyzik, Małgorzata Markiewicz

Subtelna Terapia Mięśniowo-Powięziowa (STMP)

Moduł I
19-22. 10.2017

Kurs zawodowy „Biomasażysta”
Dyplom Akademii Doskonalenia Zawodowego – Naturopata
Koszt: 1370 zł

Moduł II

4-5. 11.2017
25-26.11.2017
Koszt: 1370 zł

Moduł III

9-10.12.2017
16-17.12.2017
Koszt: 1370 zł

Dyplom Akademii Doskonalenia Zawodowego – Naturopata „ Terapeuta Manualny -Subtelna Terapia Mięśniowo-Powięziowa(STMP)”

Opis

Moduł I
Kurs przeznaczony jest zarówno dla terapeutów, którzy poznają podstawy delikatnej pracy z powięzią, jak i dla osób, które chcą wykorzystywać biomasaż dla utrzymania w zdrowiu swojej rodziny. Zawiera niezbędne przygotowanie z Anatomii i fizjologii do wykonywania masażu i pracy z powięzią.

Moduł II i III
Kursy przeznaczone są dla biomasażystów, masażystów, terapeutów manualnych, osteopatów, terapeutów Bowena, terapeutów pracujących technikami mięśniowo-powięziowymi.

Subtelna Terapia Mięśniowo-Powięziowa(STMP) to holistyczna metoda manualna, która stosuje bardzo łagodną technikę pracy z ciałem dając niesamowite rezultaty uzyskiwanych efektów terapeutycznych. Jest odrębną praktyką wymagającą unikalnego zestawu umiejętności i specjalistycznego szkolenia. Technika ta łączy sekwencje kilku podstawowych procedur Technik Bowena z Manualną Terapią Powięziową i Polarity. Subtelna Terapia Mięśniowo-Powięziowa to system łagodnego dotyku, który inicjuje szereg procesów w ciele człowieka, dzięki stymulacji układu nerwowego, układu mięśniowo-szkieletowego, powięziowego i energetycznego ludzkiego ciała. Interwencja terapeuty jest bardzo delikatna z niewielkim uciskiem, który pozwala na przywrócenie naturalnego ruchu powięzi, reaktywując proces homeostazy. Do trwałej poprawy stanu zdrowia konieczne jest przywrócenie równowagi organizmu jako całości.
Celem terapii jest rozluźnienie powięzi przez aktywację wrodzonych mechanizmów samoregulacji ciała. Terapia ta może być stosowana w leczeniu lub zapobieganiu wielu zaburzeń mięśniowo-powięziowo-stawowych.

Jeśli jesteś terapeutą lub chcesz nim zostać i szukasz oryginalnej i skutecznej techniki pracy z ciałem człowieka, odkryj i naucz się Subtelnej Terapii Mięśniowo-Powięziowej(STMP)

Cel warsztatów

Praktyczne wprowadzenie w techniki Subtelnej Terapii Mięśniowo-Powięziowej

O kursie:
Trójmodułowy kurs obejmuje techniki pracy z powięzią i tkankami miękkimi. W czasie kursu poznasz szereg technik i procedur, które w łagodny sposób wpływają na całe ciało. Każdy moduł wprowadzi Ciebie w coraz subtelniejsze odczuwanie, pogłębi i rozszerzy percepcję, co pozwoli na podążanie za odczuciami płynącymi z ciała w procesie terapii.
STMP to technika, która w delikatny i bezpieczny sposób uwalnia zapisane w ciele wzorce fizyczne i emocjonalne przywracając funkcje i zakres ruchu.
Powięź jest elastyczną tkanką, która łączy wszystkie części ciała człowieka i tworzy jednolitą sieć. Jest tkanką bardzo wrażliwą na jakąkolwiek formę stresu psychicznego, emocjonalnego lub fizycznego reagując napięciem, które zaburza naturalny ruch ciała. Może to powodować różnego rodzaju dolegliwości bólowe, napięcia, zaburzenia funkcjonalne, problemy stawowe często w rejonach bardzo odległych. Subtelna Terapia Mięśniowo-Powięziowa uwalnia te przechowywane napięcia, usuwa ból i przywraca mobilność ciału.

Prowadzący: Katarzyna Kędzierska, Katarzyna Pyzik, Małgorzata Markiewicz

Instruktorzy prowadzący

Elżbieta Kędzierska
Mistrz Naturopata, Mistrz Bioenergoterapeuta, Dyrektor ds. szkoleń w Akademii Doskonalenia Zawodowego Naturopata i jej wykładowca, Przewodnicząca Komisji Egzaminacyjnej, Wykształcenie pedagogiczne wyższe, Nauczyciel autorskiej metody Subtelna Terapia Mięśniowo-Powięziowej STMP, Nauczyciel Terapeuta Manualny, Nauczyciel New Bowen, Nauczyciel Biomasażu

Małgorzata Markiewicz
Mistrz Naturopatii, Wykładowca ADZ-Naturopata , wykształcenie pedagogiczne wyższe, Nauczyciel autorskiej metody Subtelna Terapia Mięśniowo-Powięziowa STMP, Nauczyciel autorskiego programu Klawipunktury, Nauczyciel Biomasażu, Terapeuta manualny, Bioenergoterapeuta

Katarzyna Pyzik
Wykładowca Akademii Doskonalenia Zawodowego -Naturopata , Nauczyciel autorskiej metody Subtelna Terapia Mięśniowo-Powięziowej STMP, Naturopata, Masażysta, Terapeuta manualny, Terapeuta Osteopatii Cranialnej, Terapeuta wisceralny, Terapeuta Rollfingu, Terapeuta Polarity, Bioenergoterapeuta

Miejsce szkolenia

Kurs odbędzie się w Kozienicach przy ul. Bohaterów Studzianek 30 (Pensjonat).

Kontakt

Tel. Kontaktowy: Małgorzata Markiewicz 504132139, Katarzyna Kędzierska 511366848.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu kursu.

Terapeuta manualny, Chiropraktyk, Osteopata- Cyprian Toruński

Zawodowy kurs – Terapeuta manualny, Chiropraktyk, Osteopata

ZDOBĄDŹ NOWY ZAWÓD

Akademia Doskonalenia Zawodowego NATUROPATA

zaprasza

Roczna Szkoła TERAPEUTA MANUALNY

Osteopata, Chiropraktyk

Metoda autorska technik powięziowych

mgr Cyprian Toruński

oparta na tzw. szkole skandynawskiej

10 dwudniowych zjazdów od stycznia do grudnia

Zaświadczenia MEN

WARSZAWA

ul. Chmielna 98, Izba Rzemieślnicza Mazowsza, Kurpi i Podlasia

Koszt kursu: każdy zjazd 500,00 zł

Zapisy i organizacja: Katarzyna, tel: 511 366 848 (po godz. 16:00), email: k.2@op.pl, www.cypriantorunski.pl, www.naturopata.edu.pl

Podstawy programowe:

1. Diagnoza i terapia manualna obręczy biodrowej, miednicy – 13-14 stycznia 2018 r.

2. Diagnoza i terapia manualna kończyny dolnej – 3-4 lutego 2018 r.

3. Diagnoza i terapia manualna obręczy barkowej, kończyny górnej – 10-11 marca 2018 r.

4. Diagnoza i terapia manualna czaszki – 7-8 kwietnia 2018 r.

5. Terapia czaszkowo-krzyżowa (kranio-sakralna) – 1 cz. – 19-20 maja 2018 r.

6. Terapia czaszkowo-krzyżowa (kranio-sakralna) – 2 cz. – 9-10 czerwca 2018 r.

Po serii sześciu szkoleń Zaświadczenie MEN: TERAPEUTA MANUALNY – OSTEOPATA

7. Diagnoza i terapia manualna odcinka lędźwiowego kręgosłupa – 8-9 września 2018 r.

8. Diagnoza i terapia manualna odcinka piersiowego kręgosłupa – 6-7 października 2018 r.

9. Diagnoza i terapia manualna odcinka szyjnego kręgosłupa – 10-11 listopada 2018 r.

10. Skoliozy – 8-9 grudnia 2018 r.

Opis

Po zakończeniu Rocznej Szkoły Zaświadczenie MEN: TERAPEUTA MANUALNY – CHIROPRAKTYK

Metoda autorska technik powięziowych wypracowana poprzez wieloletnią praktykę przez mgr Cypriana Toruńskiego, oparta na tzw. szkole skandynawskiej.

Są to techniki miękkie, nie agresywne bazujące na pracy z ciałem, systemami energetycznymi człowieka, chirurgii fantomowej wraz z wprowadzeniem pracy na powięziach, (osteopatia, kręgarstwo, masaż powięziowy, uwalnianie napięcia i pamięci komórkowej, stresu komórkowego, kwantowym uzdrawianiu, bioenergoterapii, wizualizacji, chirurgii fantomowej).

Niezbędna jest znajomość anatomii w zakresie układu kostnego i mięśniowego. Na szkolenie zalecany jest strój sportowy lekki z możliwością rozebrania się do bielizny. Uczestnicy kursu otrzymują w wersji elektronicznej obszerny materiał z opisami technik.

Prowadzenie

Prowadzący zajęcia: terapeuta manualny Cyprian Toruński

tel: 600 499 657

email: cypriant@interia.pl

www.cypriantorunski.pl

Biomasażysta- Chiropraktyk-Osteopata

Biomasażysta Chiropraktyk Osteopata- prowadzenie Andrzej Bednarczyk

Teoria chiropraktyki zakłada, że na harmonijne funkcjonowanie organizmu składają się dobrostan ciała i umysłu. Poz tym, każdy organizm dąży do zdrowia. Czasami proces ten ulega zaburzeniu w wyniku pojawienia się napięć i dysfunkcji w strukturach ciała.

Biomasażysta wykonuje zabiegi w celach biostymulacyjnych, tj. przyspieszających procesy regeneracji psychofizycznej organizmu człowieka. Podczas zabiegu biomasażu wykorzystuje się między innymi związek pomiędzy skórą, układem nerwowym a narządami wewnętrznymi.

Chiropraktyk koncentruje uwagę na ulegających przemieszczeniu lub dysfunkcji kręgach, które mogą prowadzić do nieprawidłowych ruchów w obrębie kręgosłupa. Nie ma ludzi, którzy mieliby idealny kręgosłup- nawet najmniejsze skrzywienie powoduje uciski na nerwy obwodowe, a po dłuższym czasie skutkuje różnymi dolegliwościami.

Podobnymi dysfunkcjami zajmuje się osteopatia. Statyczne przeciążenia podczas długotrwałego utrzymywania złej pozycji ciała, wszelkie mikro urazy będące wynikiem aktywności fizycznej, a nawet zła dieta oraz stres- to wszystko powoduje utratę zdrowia.

Terapeuci technik manualnych starają się zidentyfikować każdy nieprawidłowy objaw i naprawić go za pomocą różnych technik manipulacyjnych, którym poddają ciało.

Oferta

Zapraszam na 4 modułowy kurs z zakresu Terapii Manualnych:

– Biomasażysta 19-21 stycznia 2018

– Chiropraktyk 16-18 lutego i 16-18 marca 2018

– Osteopata 13-15 kwietnia 2018

Cena

Cena pełnego kursu to 4350 zł. Ale mamy dla osób, które zgłoszą akces do końca 2017 roku 20% zniżki. Dodatkowo płatność rozłożona jest na każdy z czterech zjazdów, wynosi więc po 870 zł za zjazd. Każdy z modułów jednocześnie stanowi całość w sobie tak, że jest to też okazja, aby zdobyć uprawnienia tylko w zawodzie Biomasażysta,a resztę doszkolić w późniejszym terminie.

Po zakończeniu każdego z 3-ch modułów otrzymasz stosowne zaświadczenie potwierdząjace kwalifikacje w zawodach:

– po pierwszym zjeździe w zawodzie Biomasażysta

– po dwóch kolejnych w zawodzie Chiropraktyk

– po czwartym zjeździe w zawodzie Osteopata

Instruktor zawodu: Andrzej Bednarczyk

Zajęcia prowadzone będą w centrum Warszawy ul.Chmielna 98.

– zaświadczenia zgodnie z wzorem Ministra Edukacji Narodowej, informacje szczegółowe znajdziesz TU.

„Pejzaże z okruchów dnia”

Kolejny „malarski” tomik poezji Teresy Kiary Duńskiej. Poetka znów czaruje czytelników feerią kolorów, kształtów i fantasmagorycznych wizji, a wszystko to po to, by opowiedzieć o miłości, zmysłowości i poszukiwaniu piękna. Malarskie, pełne niespotykanej metaforyki, bogactwa uczuć i precyzji wyrażeń wiersze. Wiersze dla wrażliwców. Tak jak i poprzednie tomiki, ten również został objęty patronatem naszego Cechu.

Czytaj dalej „Pejzaże z okruchów dnia”

Heart &Mind Festiwal – Relacja

Witajcie Kochani!  🙂

Za mną i nie tylko za mną piękny czas.

W dniach 28-30 sierpnia 2015 odbył się Heart&Mind Festiwal, kilka kilometrów za Warszawą, w miejscowości Wilga. Już od kilku lat odbywa się on dla tych, którzy chcą poznać inne kultury, pooddychać innymi rytmami. Nauczyć i zobaczyć coś, co w powszednim dniu nam ucieka. Spotkać zarówno Wielkich ludzi, którzy krzewią kulturę mniej nam znaną, jak również artystów.

Rozpoczęcie było cudne! Zapłonął Święty Ogień, który swoimi płomieniami ogrzewał nas dotąd, dopóki ostatni uczestnik nie opuścił terenu festiwalu. Można było przy nim usiąść, medytować, rozmawiać z siłami natury.

Atmosfera spokoju i nienaruszonej radości towarzyszyła nam przez wszystkie dni. Czas się zatrzymał – nie miał znaczenia. Ludzie spokojnie i świadomie wybierali miejsce, w którym chcą być. Niezmącona atmosfera zasłuchania w siebie i drugiego człowieka. Jak się domyślacie – cudne dźwięki instrumentów, podczas koncerty Tito la Rosa nadawały słowu „muzyka” – zupełnie inne brzmienie, niż poznane przeze mnie dotąd. Barwy dźwięków nie przeplatane sobą, ale każda we własnym brzmieniu, co dawało mi możliwość poznania z osobna każdej nuty, wydobywającej się z instrumentu, na którym grał Mistrz. Wielki człowiek, wielki muzyk, wielki szaman. Ceremonia Kwiatów zaś, prowadzona właśnie prze Tito, pokazała wielkość natury i jej zrozumienia przez niego.

Zajęcia odbywały się nieprzerwanie, tak aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Można było poznać zasady robienia Motanek. Zapytacie cóż to takiego? Ano właśnie, mało znana nam tradycja słowiańska. Kobiety robią lalki ze szmatek, które spełniają ważną rolę – spełniają nasze marzenia, chronią nas i nasz dom.

Można było nauczyć się robić łapacze snów oraz maski indiańskie. Można było, Kochani nic nie robić! Jedynie oddychać ciszą i spokojem, leżąc na kocu w słońcu, które w te dni nam towarzyszyło.

Nie zabrakło Szałasu Potów czy też chodzenia po ogniu. Oczywiście – dzień splatał się z nocą, śmiech i zabawa, spokój i rozmowy.

Zajęcia z Głosów Afryki Kevina Nathaniela urzekły mnie wyjątkowo. Jak nie ulec magii rytów i brzmień samej ziemi, samej natury? Niemożliwe. W rytm własnego oddechu mogłam nabierać sił i uśmiechu do dalszego życia. Pięknie, pięknie!

Nie jestem w stanie oddać uroku tych chwil, tych momentów radości, śpiewu, rytmów bębnów nocą przy ogniu…

Magia nocy, gwiazd i rytmów Ziemi…

Zapraszam Was za rok 🙂

Energetyczna Matryca Uzdrawiania – Centralny i Obwodowy Układ Nerwowy

Wszystko wokół nas się zmienia. Czy zastanawiałeś się kiedyś czym jest myśl? Wspomnienie? Co powoduje, że wszystko ułożone w Tobie działa tak, jak działa? W dobie rozwoju człowieka, kiedy zaczynamy dostrzegać znacznie więcej niż kiedyś, kiedy zaczynamy tworzyć w sobie myśli i odczucia dotąd nam nieznane, zaczynamy przyglądać się znacznie głębiej – Tworzeniu.

Często zadajemy sobie pytanie skąd płynie do nas jedna myśl za drugą, gdzie się rodzi, gdzie tworzy? Gdzie mieszkają nasze wspomnienia, gdzie mieszka miłość? Skąd niby przypadkiem, który nie istnieje, pojawia się na naszej drodze idea, jakiś pomysł…

Pojawia się i nie znika, zaczyna coś w nas budować, tworzyć. Zaczyna kształtować nasze życie, zmieniać je i tworzyć zupełnie inną rzeczywistość. Naszą rzeczywistość.

Wszystko co nas buduje to materia i energia związana z tą właśnie materią. Czego jest więcej? Co człowiek wykorzystuje bardziej? Wszystko równocześnie jest w ciągłym ruchu. Materia bez energii, myśl bez tworzenia nie są nic warte. W Tworzeniu się nas samych, na początku, kiedy powstaje Centralny Układ Nerwowy zaczynamy nabierać kształtu dzisiejszego Ja. Jesteśmy cudem, pięknem, myślą i ciałem. Ciałem, o które trzeba dbać, kochać i pielęgnować.

Współgranie wszystkiego co nas buduje i tworzy jest tym, co powoduje, że żyjemy pełnią szczęścia i zdrowia. Poznajemy siebie, poznajemy to co w nas, własne rytmy, poznajemy połączenia i drogi, które decydują o naszym zdrowiu. Kiedy rodzi się myśl, rodzi się w naszym umyśle, mózgu, szuka drogi aby pójść dalej. Jak myślicie, dokąd ona zmierza? Którą wybierze drogę? Jakimi ścieżkami pobiegnie aby móc zaistnieć? Ma wybór. Jednak początek tej drogi zaczyna się w mózgu. Tam mieszkają i wybiegają te uczucia, które w Sobie nosimy.

Zapraszam Ciebie do poznania Siebie samego, poznania Twoich własnych połączeń i dróg.

Do odkrycia budowy Centralnego Układu Nerwowego jaki Ciebie buduje. Nauczę Ciebie jak poczuć przepływ impulsów elektrycznych, jak poznać ścieżki przewodnictwa nerwowego, aby móc wykorzystywać całą jego możliwość.

Do odkrycia zdrowia i pragnień głęboko ukrytych w Tobie, bo to co mieszka w umyśle, powinno ujrzeć dzień i odbić się blaskiem Twoich oczu. A blask Twoich oczu jest najpiękniejszy…

 

Magdalena Dapczyńska

 

>>>Energetyczna Matryca Uzdrawiania – szkolenia

ukł_nerwowy

HARMONIZOWANIE Katarzyna Kędzierska

 

Katarzyna Kędzierska

Witam,

nazywam się Katarzyna Kędzierska.

Na mojej stronie harmonizowanie.pl zamieszczam informacje poświęcone pracy z ciałem, umysłem i emocjami. Znajdziesz tu zapis doświadczeń, fantazji i przemyśleń zmierzających do odnalezienia własnej, twórczej indywidualności i harmonizowania jej z realiami życia, a czasami na odwrót …

Inspiruję do własnych przemyśleń, by codzienność stała się świadoma, harmonijna i piękna, pełna zdrowia, życzliwości i obfitości. Zamieszczam propozycje masaży, zabiegów, ćwiczeń i metod przetestowanych przeze mnie i moich przyjaciół.

 

 

Bo życie może stać się pasjonującym eksperymentem.

 

 

Posiadam państwowe uprawnienia w zawodzie biomasażysty, doradcy personalnego, hipnoterapeuty, bioenergoterapeuty. Jestem Dyplomowanym Mistrzem Bioenergoterapii i Naturoterapii.

Po więcej informacji – również o prowadzonych szkoleniach, zapraszam na stronę harmonizowanie.pl

Kontakt

telefoniczny – 511 366 848
e-mail: k.2@op.pl

 

 

 

 

 

 

 

Ogólnopolski Dzień Skupienia

Po odbyciu I-go Krajowego Egzaminu Czeladniczego w Kaliszu, w zawodzie radiestezja, zorganizowałem 30 listopada 1985 roku w Raciborzu Ogólnopolski Dzień Skupienia dla radiestetów i bioenergoterapeutów, na który zjechało 120 osób z całej Polski. Mottem tego skupienia było:
Radiestezja pomaga
Natura leczy
Bóg uzdrawia

A symbole, które wykorzystałem to:
wiara, nadzieja, miłość.

Dzień Skupienia prowadził:
O.Jan Czachorek – misjonarz Z Filipin (werbista SVD) oraz inni księża i siostry zakonne

skupienie-300x229

Dzień Skupienia – Racibórz, dn. 30.11.1985

skupienie2-208x300

 

Radiestezja zawodem rzemieślniczym

W roku 1983 – radiestezja została wpisana jako rzemiosło przez Ministra Handlu i Usług Drobnej Wytwórczości. Największą zasługę należy oddać Stanisławowi Haniszewskiemu z Kalisza, który doprowadził do uznania prawnego radiestezji.

Na tej podstawie została powołana Komisja Branżowa Radiestetów przy Centralnym Związku Rzemiosła w Warszawie, której Przewodniczącym został Stanisław Haniszewski, a w skład weszli:

Zdzisław Hudak, Racibórz,
Barbara Lichorobiec-Sokołowska, Lublin,
Wojciech Szmit, Szczecin.

W tym składzie przeprowadziliśmy na przełomie 1984/85 roku kurs zawodowy radiestezji z ZDZ Kalisz dla 26 osób z całej Polski.

W dniu 22.10.1985 r. w Izbie Rzemieślniczej w Kaliszu odbył się I Krajowy egzamin w rzemiośle radiestezja.

Kursy i egzaminy były prowadzone w Kaliszu do 1989 r.
W 1986 r. powstała Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu pod przewodnictwem Zbigniewa Królickiego.

Od 1989 r. po powstaniu Związku Radiestetów Polskich, kursy i egzaminy przenieśliśmy do Izby Rzemieślniczej w Krakowie.

kr_rad

hy

dddd

Kupała 2014

polana

Zapraszamy na sobótkowy Zjazd Cechu

 

20-22 czerwca 2014r.

Ruszajny na Warmii

Impreza skierowana jest do terapeutów, trenerów personalnych, osób zainteresowanych rozwojem osobistym, oraz chcących odpocząć

Cele Zjazdu i prowadzonych w jego czasie kursów:

 • Tęczowa terapia
 • Zapoznanie z coachingową koncepcją poziomów wartości Gravesa i możliwościami jej wykorzystania w doradztwie personalnym i terapiach
 • Nabywanie umiejętności wykorzystania technik szamańskich do aktywowania    użytecznych w danej sytuacji życiowej poziomów wartości Gravesa,
 • Nabywanie umiejętności tworzenia własnych rytuałów w celu przekraczania ograniczeń wewnętrznych i twórczego kształtowania siebie

Kurs zakończony zostanie wydaniem zaświadczenia MEN potwierdzającego zdobycie wiedzy i umiejętności zawodowego stosowania metod szamańskich w terapii.

Poziomy wartości Gravesa- coaching szamański

 • Prezentacja systemu poziomów wartości Gravesa
 • Praca z ciałem – rozluźnienie i oczyszczenie, udrożnienie przepływów, symbolika segmentarności  ciała
 • Praca z rytuałami szamańskimi – aktywowanie poszczególnych poziomów Gravesa
 • Samoświadomość – określanie dominującego poziomu i poziomów dysfunkcyjnych
 • Twórcze kierowanie sobą – tworzenie własnego rytuału aktywizującego użytecznypoziom wartości

 

Chram mazowiecki

Chram mazowiecki- stroje słowieńskie

Informacje dodatkowe

Teoria Poziomów wartości Gravesa to jedna z najnowocześniejszych koncepcji i metod coachingu. W połączeniu z rytuałami szamańskimi zwielokrotnia skuteczność pracy terapeuty, przyspiesza rozwój osobisty ćwiczącego. Wyrażanie poszczególnych poziomów poprzez tworzenie własnych rytuałów pozwala na odnalezienie indywidualnego kodu aktywującego dysfunkcyjną sferę życia człowieka.

 Prowadzący:

 • Anna Dąbrowska
 • Ewa Mielnik 
 • Katarzyna Kędzierska przy współpracy z Grzegorzem Halkiew
 • Fabryka Kreatywności (?)

Termin kursu:   20-22 czerwca 2014r.
Rozpoczęcie w piątek o godzinie 12.00
Zakończenie w niedzielę o godzinie 16.00

Miejsce kursu : szczegółowe dane wkrótce

Ceny orientacyjne:

1)   Cena kursu dla osób chcących uzyskać zaświadczenie MEN o uzyskaniu kwalifikacji do stosowania technik szamańskich w terapiach- 670 zł plus koszty pobytu-

…lub

2)  400 zł plus koszty pobytu-  Cena kursu dla pozostałych uczestników

Orientacyjne koszty pobytu:
noclegi: 2x 40 zł = 80 zł; obiady 3x 20 zł = 60 zł śniadanie 15 zł, kolacja 15 zł .

3)  Cech Naturopatów i Hipnotyzerów- informacje

 • dla członków Cechu z opłaconymi składkami 100zł plus noclegi
 • podczas  Sobótkowego Kursu Szamańskiego odbędzie się uroczystość uhonorowania aktywnych członków Wyróżnieniami

 

Noc Sobótkowa, obchodzona w czasie letniego przesilenia, zwana wcześniej Nocą Kupały, to święto nie tylko sięgające głęboko w obyczaje słowiańskie, ale zawierające też pierwiastki celtyckie, germańskie i indoeuropejskie.
Obchodzone w okresie letniego przesilenia, jest świętem jedności, połączenia ognia i wody, słońca i księżyca, mężczyzny i kobiety, urodzaju i płodności, miłości i radości, pełnym magii i wróżb.

Etnolodzy pochodzenie nazwy Nocy Kupały najczęściej wywodzą z indoeuropejskiego słowa „kup” lub „kump”.
„Kup” – „żarzyć, jarzyć się, kojarzy się z ogniem i jego bóstwami. „Kump” oznaczało zbiorowość, grupę, szczep lub plemię, wspólnotę, gromadę, a nazwa święta najprawdopodobniej określałaby wspólnotę w poddaniu się obrzędom.

Według innej teorii przypisuje się ją imieniu bogów miłości, rzymskiemu Kupidynowi i słowiańskiemu bóstwu Kupale.
Wśród znawców kultury słowiańskiej nie ma zgodności co do płci bóstwa.
Jedni dowodzą jego męskości, uznając go za boga solarnego, podobnego bogowi słońca i ognia, Belowi i stawiając w szeregu ze Swarożycem i Dadźbogiem.

Odpowiednikiem Bela w wierzeniach słowiańskich był Swaróg, Kupała mógłby więc być jego alter ego.

Dwaj synowie Swaroga mogli reprezentować przeciwstawne żywioły, Swarożyc odpowiadał za ogień, Dadźbog choć według najczęstszych teorii był bóstwem ognia, według innych zawiadywał wodą.
O ile uznać Swarożyca za odpowiednik Potrimpa – nie byłby bóstwem ognia, tylko wody – źródeł i innych cieków.
O ile z kolei Dadźboga uznać za odpowiednik celtyckiego Dadga – to Dadźbog byłby bóstwem wodnych źródeł, chmur i mgieł.
Kupała mógłby więc być trzecim synem Swaroga, lub (zakładając troistość bóstwa) samym Swarogiem.
Inni twierdzą, że Kupała była boginią miłości, płodności i urodzaju oraz patronką „mądrych niewiast”, niewykluczone, że utożsamianą z Ładą, zachodniosłowiańską boginią płodności i wegetacji.
Noc Kupały jest jednym z najradośniejszych słowiańskich świąt, a ludzie niechętnie rezygnują z radości.
Zwyczaj kultywowany był mimo chrystianizacji Europy.
Kościół po zaciekłej, lecz bezskutecznej walce adaptował święto, początkowo próbując powiązać je z Zielonymi Świątkami, później nadając mu nowego patrona, nazwę i nowe znaczenie rytuałom.
Kupałę w X wieku zastąpiono świętym chrześcijańskim, obierając za patrona św. Jana Chrzciciela.
Dniem św.Jana wybrano 24 czerwca, jako zbieżny z obchodami Kupalnej Nocy i przypuszczalny dzień jego śmierci.
Rytuał chrztu poprzez kąpiel w wodzie Jordanu, któremu poddał się Jezus i osoba Jana nawołującego niewiernych do opamiętania i nawrócenia przystawały do dyrektyw Kościoła nakazujących zaprzestanie pogańskich praktyk.
Na Białorusi Jan Chrzciciel zwie się Janem Kupałą, a w pewnym okresie na Rusi i Litwie obrzęd Kupały (Kupalnica) obchodzony był dwukrotnie, 25 maja i 25 czerwca.

Co zrobić, aby zapisać się na warsztaty!?

Proszę wypełnij poniższy formularz wpisując swoje Imię i Nazwisko, adres mailowy, nr telefonu oraz podając datę warsztatu.

 Wpłata zaliczki: 200zł

Cech Naturopatów i Hipnotyzerów
NORDEA BANK POLSKA SA  21 1440 1387 0000 0000 1312 5031
tytuł: Sobótkowy kurs szamański

Zapraszamy

 

 

Nadciśnienie/ obniżenie nadciśnienia

Przy nadciśnienu dobrze byłoby  wpierw oczyścić wątrobę oraz układ krwionośny.

A poza tym prostym, domowym  sposobem jest przygotowanie mikstury:

– zetrzeć pół szklanki surowego buraka,

– dodać pół szklanki miodu kwiatowego,

Przechowywać najlepiej w lodówce.

Stosować 3 miesiące, 3 razy dziennie, 30 minut przed posiłkiem.

Powodzenia:)

Umowa ubezpieczenia

Ubezpieczenie dedykowane w TU Allianz.

 

SU-nowa od 2015r. wynosi 200 tys, na wszystkie i jedno zdarzenie, a więc jest wyższa o 50 tys. w stosunku do ubiegłego roku

– składka 230 zł roczna, (w ubiegłym roku była 200 zł),

260 zł roczna dla osób zatrudniających personel pomocniczy typu sekretarka, itd.

Umowa zawarta pomiędzy TUiR Allianz Polska S.A. z siedzibą w Warszawie ul.Rodziny Hiszpańskich reprezentowanym przez: Halinę Kamać

Opis zawodów

 Hipnoterapeuta– hipnoza energetyczna, relaksacje i medytacje (nr.rej.zawodu 323090*)- terapia polegająca na przeprowadzaniu wizualizacji i medytacji oraz indukowaniu stanów wyciszenia wewnętrznego;

 • Akupunkturzysta – (nr rej.zawodu 323001*)- Sferą działania akupunkturzysty są punkty akupunktury, tj. punkty biologicznie aktywne rozmieszczone na powłokach całego ciała. Akupunkturzysta wkłuwa igły w ściśle określone punkty w ciele pacjenta i pozostawia je na 20–40 minut. W celu zwiększenia efektu terapeutycznego stosuje również zabiegi takie, jak: elektroakupunktura, moxa, bańki.
 • Bioenergoterapeuta–  (nr.rej.zawodu 323002*)- praca z bioenergiami, aurą i polami energoinformacyjnymi, uzdrawianie duchowe;
 • Biomasażysta (nr rej.zawodu 323003*)- pomoc polegająca na wykonywaniu masaży połączonych z oddziaływaniem bioenergoterapeutycznym jak np. refleksjoterapia, chiropraktyka, polarity, shiatsu, masaż polinezyjski, chirurgia fantomowa, techniki Bowena;
 • Naturopata (nr rej.zawodu 323009*- leczenie polegające na stosowaniu naturalnych metod, na przykład diety, akupunktury, akupresury, hydroterapii, fizykoterapii, hipnoterapii i innych metod naturalnych. W naturopatii wykorzystywane są również niektóre praktyki, które zdobyły uznanie również w klasycznej medycynie. Przykładem może być stosowanie diatermii (rodzaj elektroterapii) w przypadku bólu pleców, magnetoterapii, światłoterapii itp)
  • Akupunkturzysta
  • Hipnoterapeuta
  • Terapeuta metod manualnych
 • Coach (235920)- *)- pomoc polegająca na wskazaniu choremu jego własnych zasobów, które mogą pomóc mu w przezwyciężeniu trudów sytuacji;
 • Radiesteta (nr rej.zawodu 516901  )- wykrywanie cieków wodnych oraz zakłóceń geopatycznych przy pomocy urządzeń radiestezyjnych.

 

Uprawnienia do wykonywania powyżej wymienionych zawodów otrzymuje się w wyniku ukończenia:

 • szkoły wyższej
 • szkoły zawodowej
 • kursu z zakresu kształcenia ustawicznego dorosłych

Uprawnienia poświadczone są zaświadczeniem wg wzoru MEN lub innym prawnym dokumentem.

………………………………………………………………..

*- Dziennik Ustaw z 17 maja 2010 Nr 82 poz. 537

 

 

 

 

 

Plan Walnego Zgromadzenia 2012

Walne Zgromadzenie Członków Cechu Naturopatów i Hipnotyzerów
1 kwietnia 2012 r. w Krakowie

Zarząd Cechu Naturopatów i Hipnotyzerów zwołuje Walne Zgromadzenie Członków, które odbędzie się w piątek 30.03.2012 o godz. 13:30 (pierwszy termin) lub o godz. 14:00 (drugi termin) w Sali Studio Relaksacji i Profilaktyki Kręgosłupa JURIMO Ul. Siemiradzkiego 20a/6 w Krakowie.
Program Walnego Zgromadzenia przewiduje:
1.Otwarcie Walnego Zgromadzenia
2.Wybór Prezydium (Przewodniczącego, członków, protokolanta) Walnego Zgromadzenia
3.Przyjęcie regulaminu obrad Walnego Zgromadzenia
4.Przyjęcie porządku zebrania
5.Wybór Komisji Skrutacyjnej
6.Wybór Komisji Uchwał i Wniosków
7.Sprawozdanie z działalności organów Cechu za okres 2011
– Zarządu, w tym Skarbnika Cechu
– Komisji Rewizyjnej
– Sądu Cechu
8.Przyjęcie w/w sprawozdań
9.Zatwierdzenie bilansu i sprawozdania finansowego
10.Udzielenie absolutorium Zarządowi
11.Wybory uzupełniające na stanowisko członka Zarządu
12.Wybory uzupełniające składu Sądu Cechu
13.Wybór delegata na Walne Zgromadzenia Izby Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia kadencji 2009-2013
14.Proponowane kierunki działalności cechu- dyskusja
15.Wolne wnioski
16.Zamknięcie obrad Walnego Zgromadzenia

Materiały, w tym sprawozdanie finansowe, bilans oraz sprawozdania organów Cechu będą wyłożone do wglądu dla każdego członka Cechu od 30.03.2012 w krakowskiej siedzibie Studio Relaksacji i Profilaktyki Kręgosłupa JURIMO ul. Siemiradzkiego 20 a/6

Zarząd prosi o dostarczanie Sekretarzowi dokumentów potwierdzających prowadzenie działalności gospodarczej (członkowie regularni), a jednocześnie przypomina o systematyczne wpłacanie na konto Cechu składek członkowskich (wszyscy członkowie). Adres korespondencyjny: Cech Naturopatów i Hipnotyzerów, 05-807 Owczarnia, ul.Milanowiecka 39 lub cech @ naturopata. edu. pl

W imieniu Zarządu

Grzegorz Halkiew
Starszy Cechu

2012 kopia

Walne Zgromadzenie Cechu Naturopatów i Hipnotyzerów odbędzie się 1 kwietnia 2012r. (niedziela) w Krakowie, Ul. Siemiradzkiego 20a/6 -pierwszy termin: 1 kwietnia 2012r. godz. 13:00 drugi termin: 1 kwietnia 2012r. godz. 14:00

Zapraszamy członków Cechu do wzięcia udziału zarówno w Walnym Zgromadzeniu jak i w imprezach towarzyszących, od piątku do niedzieli.

Osoby chcące poprowadzić reklamujące działalność własną mini warsztaty, wykłady, prelekcje proszone są o składanie propozycji w sekretariacie Zarządu, czyli na mail: cech@naturopata.edu pl

Przy okazji przypominamy o regulowaniu składek członkowskich. Zarząd

Propozycje mini warsztatów, prelekcji w czasie zjazdu:

.

Piątek 30.03

15:00 Spotkanie uczestników Kursu Anatomii i Fizjologii (przygotowanie medyczne dla naturopatów)
Prowadzący: Zdzisław Hudak i Grzegorz Halkiew Więcej o warsztacie: www.neurolingwistyka.com/anatomia/
Miejsce: Studio JURIMO ul. Siemiradzkiego 20a/6 (boczna od Karmelickiej) www.jurimo.pl

17:00 Inauguracja Zjazdu. Spotkanie w Rynku Głównym przy schodach Ratusza między lwami.
Przewodnik przygotowuje grupę do „Podróży w Czasie” i prowadzi do podziemi Rynku gdzie na głębokości ponad 4 metrów odwiedzimy pełne magii i tajemnic tętniące życiem Średniowieczne Królewskie Miasto.

19 – 20 Spacer Królewskim Szlakiem przez ulicę Grodzką do Smoka Wawelskiego. Dowiemy się od przewodnika wiele ciekawych rzeczy, o których nie zawsze można usłyszeć podczas oficjalnych wycieczek, między In. na temat inkwizycji.

20:00 – 21:30 Nocny rejs po Wiśle barką „Orka”- z pochodniami, przewodnikiem i …grzańcem galicyjskim.

21:30 Kolacja pod Wawelem na statku „Aguarius”

22:30 – 01:00 Muzykowanie i medytacja z „ośpiewywaniem” w Ashtanga Yoga Kraków www.poweryoga.pl , ul. Karmelicka 26 (*

.
Sobota 31.03

8:00 Szkoła Astanga Yogi krótki wykład nt Ashtaga Power Yogi: Michał Kątski (*

8:30 Zajęcia Power Yogi – potrzebny strój sportowy, bez butów. (*

9:30 Śniadanie i przejście na Wawel.

10:00 Medytacja przy Czakramie Ziemi na Wawelu.

10:15 – 11:30 Zwiedzanie z przewodnikiem muzeum Katedralnego i Dzwonu Zygmunta (jego wibracje są odczuwalne nawet w stanie spoczynku), odwiedzimy spoczywających w kryptach królów, przywódców…
Ze względu na cenny czas proponuję zrezygnować z Komnat Królewskich i pozostawić je na poza zjazdem „we własnym zakresie”.

12:00 Fotografie Aury i sposoby ich interpretacji. Prelekcja. Studio Relaksacji i Profilaktyki Kręgosłupa JURIMO  Ul. Siemiradzkiego 20a/6 Fotografowanie i interpretacje indywidualne po uzgodnieniu z prowadzącą. Prowadzenie: Dorota Jedlicka

13:00 – Wykład dr Darka Tarczyńskiego – autora książki „Zrozumieć człowieka z wyglądu” – Instytut NAO

14:30 Dźwiękowy Spektakl Magicznych Instrumentów „CZŁOWIEK – PRZESTRZEŃ – WSZECHŚWIAT”. – Koncert Leszka Angulskiego, Mistrza Gongów i Mis Tybetańskich. Miejsce: Astanga Yoga, ul. Karmelicka 26 (*

15:30 Mini warsztat „Sekrety oddziaływania gongów i mis nepalskich na organizm człowieka”. Leszek Angulski (*

16:30 przerwa obiadowa.

17:30  „Czym jest śmierć?”, „Jak żyć świadomie?- DYSKUSJA BEZ GRANIC z Jackiem Pelczarem, Zapraszamy!

18:30 Hipnorelaksacja i warsztat hipnozy scenicznej. Jurij Mokriszczew, legenda polskiej sceny hipnozy, artysta, terapeuta.

21:00 – 01:00 Nocny rytuał tantryczny „Uzdrawiający dotyk – asertywność w ciele, emocjach i relacjach”. Prowadzenie: Lidia Johnston i Katarzyna Kędzierska.

.

Niedziela 1 kwietnia.

9:00 Fabryka Kreatywności. Arteterapia – sztuka, terapia, rozwój. „Odkryj siebie na nowo”. Zajęcia prowadzą trenerzy Jola Łysakowska i Tomasz Gluźniewicz. Info: www.FabrykaKreatywnosci.pl Miejsce: Astanga Yoga, ul. Karmelicka 26 (*

11:30 Pokaz bioenergoterapii – Grzegorz Halkiew i Siuzanna Wietecha Sluckaja   Miejsce: Studio Relaksacji i Profilaktyki Kręgosłupa JURIMO  Ul. Siemiradzkiego 20a/6

13:00 Nowe wiadomości dotyczące aktualnych zmian we wszechświecie w procesie transformacji Tomasz Cieśliński. Miejsce: Studio Relaksacji i Profilaktyki Kręgosłupa JURIMO  Ul. Siemiradzkiego 20a/6

14:00  Walne Zgromadzenie Zarządu Cechu Naturopatów i Hipnotyzerów. Miejsce: Studio Relaksacji i Profilaktyki Kręgosłupa JURIMO  Ul. Siemiradzkiego 20a/6 (catering na miejscu)

Informacje dodatkowe:

* – Na Sali w szkole Ashtanga Yogi przebywamy bez butów, siedzimy na niskich ławeczkach, lub na matach. Można wziąć ze sobą poduszeczki do medytacji.

– lista hoteli znajduje się na dole mailingu.

Jest też możliwość rezerwacji tańszych noclegów – z uwagi na ich ograniczoną ilość, proszę o mailowe zgłoszenie do Kasi k.2@op.pl:
– Ośrodek Jurija – 20 zł, własny śpiwór (1 przystanek od Rynku, 2 łazienki, 2 salki 6-7 osób)
– Ośrodek jogi – 20 zł, własny śpiwór, miejsce dla 20 osób – (500 m od ośrodka Jurija, podpiwniczenie, wspólna sala, miejsce kultowe, magiczne)

 

L.p.

Nazwa

Adres

Telefon kontaktowy

Odległość odStudio Jurimo*

Link

1. Hostel Faust Ul. Szewska 11 +48124223034 0,2 km/0,9km  www.hostelfaust.pl/Hostel-Krakow
2. Apartamenty Crystal Suites Ul. Jana Kochanowskiego 6 +48126342206 0,3 km/0,4 km http://www.crystalsuites.info/
3. Apartemanty Golden Lion Ul. Szewska 9 +4812 422 93 23 0,2 km/ 0,8 km www.goldenlion.pl/ 
4. Hotel Aleksander Ul. Garbarska 8 +4812 422 96 60 0,2 km/0,5 km http://alexhotel.pl/
5. Hotel Logos Ul. Szujskiego 5 +48126316200 0,4km/0,6 km http://www.hotel-logos.pl/
6. Hotel Amber Ul. Garbarska 10 +48124210606 0,4 km/0,6 km http://www.hotel-amber.pl/
7. Apartamenty Cracow Day Ul. Grabowskiego 7 +48604460860 0,5 km/0,5 km http://www.cracowdays.com/
8. Premium Hostel Ul. Pomorska 2 +48122922211 1,5 km/0,5 km http://www.premiumhostel.pl/
9. Joker Hostel Ul. Lenartowicza 7 +48126333887 0,8 km/0,2 km www.jokerhostel.com/
10. Old Walls Hotel Ul. Grabowskiego 9 +48509565756 0,5 km/0,5 km www.oldwallshostel.pl/
11. Trzy Kafki plus Ul. Dolnych Młynów 9/ Słowackiego 29 +48126324856 1,2 km/0,5 km www.trzykafki.pl/noclegi/pokoje-oferta
12. Hotel Kos Ul. Rajska 6 +48695368922 1 km/0,5 km www.hostelkos.pl/

 

/strong Hotel Logos/td

td valign=”top” width=”140″/td

2.

Zarząd

Zarząd:

Starszy Cechu- Grzegorz Halkiew
Podstarszy Cechu- Elżbieta Katarzyna Kędzierska
Podstarszy Cechu- Jurij Mokriszczew
Sekretarz- Agnieszka Bujak
Skarbnik-  Joanna Halkiew
Członek Zarządu- Marek Cieślar
Członek Zarządu- Marcin Godlewski

 

Postanowienia Statutu

§ 28
Zarząd cechu jest organem wykonawczym Cechu i ponosi odpowiedzialność za
prawidłową jego działalność.
§ 29
1. Zarząd składa się z 3 – 7 osób, w tym prezesa zarządu – starszego cechu,
wiceprezesów zarządu (zastępców prezesa zarządu) – podstarszych, sekretarza,
skarbnika oraz pozostałych członków. Walne zgromadzenie wybiera oddzielnie:
starszego cechu – prezesa Cechu, a pozostałych członków zarządu razem.
Jednocześnie walne zgromadzenie może wybrać do 2 zastępców członków.
Warunkiem wyboru jest uzyskanie największej liczby głosów, lecz nie mniej niż
50% głosów plus jeden głos.
2. Zarząd na pierwszym posiedzeniu wybiera podstarszego/ podstarszych,
sekretarza i skarbnika.
3. Kadencja zarządu trwa 4 lata.
4. Do zarządu cechu mogą być wybierani jedynie członkowie cechu. Prawo
zgłaszania kandydatów do zarządu przysługuje sekcjom i uczestniczącym w
zebraniu członkom.
5. Kandydat na członka zarządu powinien posiadać co najmniej 3 letni okres
członkostwa w cechu (nie dotyczy członków założycieli).
6. Walne zgromadzenie może odwołać tych, którym nie udzieliło absolutorium.
§ 30
1. W razie ustąpienia lub odwołania członka zarządu przed upływem kadencji, do
zarządu cechu wchodzi, do końca kadencji, zastępca członka w kolejności
otrzymanej liczby głosów, a w przypadku równości głosów – wg kolejności
umieszczenia na liście. W przypadku nie wybrania zastępców członków
przeprowadza się wybory uzupełniające lub zmienia się uchwałę o liczebności
organu wykonawczego, jednak nie mniej niż do 3 osobowego składu.
2. W przypadku ustąpienia lub odwołania starszego cechu, do czasu wyboru przez
najbliższe WZC zastępuje go podstarszy.
§ 31
Zarząd prowadzi wszystkie sprawy cechu, z wyjątkiem zastrzeżonych do kompetencji
innych organów cechu.
§ 32
Do zakresu działania zarządu należy kierowanie całokształtem działalności cechu, a
w szczególności:
1) organizowanie działalności cechu, realizacja zadań statutowych i
przestrzeganie norm statutowych,
2) gospodarowanie funduszami i majątkiem cechu, z zastrzeżeniem uprawnień
walnego zgromadzenia.
3) zwoływanie walnych zgromadzeń i przygotowywanie wniosków na te
zgromadzenia,
4) powoływanie sekcji zawodowych i terenowych oraz komisji,
5) realizowanie ustalonych zasad współdziałania ze spółdzielniami
rzemieślniczymi,
6) powoływanie i odwoływanie kierownika biura cechu oraz ustalanie jego
wynagrodzenia zgodnie z obowiązującymi przepisami,
7) rozpatrywanie i rozstrzyganie skarg i wniosków, a zwłaszcza skarg klientów na
niewłaściwe lub nieterminowe wykonywanie zamówień przez członków cechu,
8.)  ustalanie systemu certyfikacji i wyróżnień ,
9) przyjmowanie oraz wykreślanie członków cechu.
§ 33
1. Posiedzenia zarządu odbywają się co najmniej raz na kwartał.
2. Na wniosek komisji rewizyjnej posiedzenie zarządu powinno odbyć się w możliwie
najkrótszym terminie, jednak nie później niż w ciągu 14 dni od dnia złożenia
wniosku.
§ 34
1. Posiedzenia zarządu cechu zwołuje starszy lub podstarszy cechu.
2. O czasie i miejscu posiedzeń zarządu powiadomieni są na 7 dni przed terminem
wszyscy członkowie zarządu.
3. W posiedzeniach zarządu uczestniczy kierownik biura z głosem doradczym.
§ 35
1. Uchwały zarządu mogą być podejmowane przy obecności co najmniej połowy
statutowej liczby członków, w tym starszego lub podstarszego cechu.
2. Uchwały zapadają zwykłą większością głosów. Przy równej liczbie głosów
decyduje głos przewodniczącego posiedzenia zarządu.
3. Uszczegółowienie zasad i trybu pracy zarządu i jego komisji mogą zawierać
regulaminy uchwalone przez zarząd.

Edytor

Komisje specjalne

Komisja ds nauki:

Przewodniczący Komisji ds nauki- dr med. Tomasz Cieśliński

 

członkowie: …………….

Postanowienia statutowe

§ 47

1. Dla wykonania zadań cechu, zwłaszcza w zakresie szerzenia zasad etyki

zawodowej, kwalifikacji i rzetelnego wykonywania rzemiosła oraz właściwego

rozpatrywania skarg na działalność zrzeszonych członków, zarząd cechu może

powołać stosowne komisje.

2. Komisje mają charakter doradczy i opiniodawczy, a wnioski ze swych czynności

przedstawiają zarządowi.

3. Kadencja komisji jest równa kadencji zarządu.

§ 48

1. W skład Komisji powoływani są członkowie odznaczający się wysokim poziomem

etyki i kwalifikacji zawodowych.

2. Komisje mogą korzystać, za zgodą zarządu, z opinii rzeczoznawców.

§ 49

Tryb pracy i szczegółowe zadania komisji określa zarząd cechu.

Edytor

Sekcje terenowe i zawodowe

Sekcja hipnotyzerów scenicznych

Przewodniczący: Jurij Mokriszczew

członkowie: Paweł Witkowski

Postanowienia statutowe

§ 46

1. Członkowie cechu z jednego terenu mogą za zgodą zarządu cechu utworzyć

sekcję terenową stanowiącą terenowe ogniwo cechu.

2. Dla członków cechu wykonujących jednakowe lub pokrewne rzemiosła zarząd

Cechu może utworzyć sekcje zawodowe.

3. W cechach mogą działać sekcje zawodowe i terenowe. Delegatów na walne

zgromadzenie wybierają sekcje zgodnie z treścią statutu.

4. Powoływanie sekcji należy do właściwości zarządu.

5. Pierwsze zebranie sekcji zwołuje zarząd cechu. Zebranie wybiera

przewodniczącego sekcji i jego zastępcę. Zakres zadań przewodniczącego sekcji

określa zarząd cechu.

6. Przewodniczący sekcji może uczestniczyć w posiedzeniach zarządu cechu z

głosem doradczym.

7. Do zadań sekcji należy:

1) oddziaływanie na rzemieślników w kierunku zapewnienia prawidłowego

wykonywania zadań społeczno-gospodarczych rzemiosła,

2) prowadzenie działalności mającej na celu podnoszenie kwalifikacji, jakości

pracy i etyki zawodowej rzemieślników skupionych w sekcji,

3) wnioskowanie w sprawach rozwoju rzemiosła danego regionu lub zawodów,

4) otaczanie opieką uczniów pobierających naukę zawodu oraz udzielanie

pomocy rzemieślnikom prowadzącym nowe zakłady rzemieślnicze,

5) utrzymywanie kontaktów z lokalnymi organizacjami społecznymi,

stowarzyszeniami działającymi zwłaszcza w zakresie naturoterapii i hipnozy w celu popularyzacji możliwości profesjonalnego rozwoju umiejętności, oraz popularyzacja i budowanie społecznego zaufania do reprezentowanych zawodów.

8. Ewentualne wydatki sekcji pokrywane są w ramach planu finansowego i uchwał

zarządu cechu.

9. Sekcje, zgodnie ze statutem, współtworzą program i politykę cechu, a następnie

realizują je w lokalnym wymiarze terytorialnym lub grupy zawodowej.

Szczegółowe zasady ich pracy określają zatwierdzone przez zarząd Cechu

regulaminy.

10. Zasady wyborcze opierają się na niniejszym statucie. Opracowane przez zarząd

sekcji projekty wymagają zatwierdzenia przez zarząd cechu po zaopiniowaniu

przez komisję rewizyjną.