Nadciśnienie/ obniżenie nadciśnienia

Przy nadciśnienu dobrze byłoby  wpierw oczyścić wątrobę oraz układ krwionośny.

A poza tym prostym, domowym  sposobem jest przygotowanie mikstury:

– zetrzeć pół szklanki surowego buraka,

– dodać pół szklanki miodu kwiatowego,

Przechowywać najlepiej w lodówce.

Stosować 3 miesiące, 3 razy dziennie, 30 minut przed posiłkiem.

Powodzenia:)

Oczyszczanie wątroby

Jest wiele sposobów dostępnych w różnych informatorach i stronach. Ja jestem zwolenniczką wygody, bo jak dieta jest skomplikowana to często brakuje motywacji do podążania za nią. Dlatego proponuję dietę, którą sama stosuję.
Przy oczyszczaniu wątroby czyścimy również pęcherzyk żółciowy i trzustkę.

Przed oczyszczeniem wątroby dobrze byłoby wpierw oczyścić jelita. Czyszczenie wątroby, żeby było skuteczne należałoby powtórzyć 2-3 razy.

Przy pierwszym czyszczeniu możemy jedynie się dokopać do oczyszczenia koreczków cholesterowych (ziemnozielone wałeczki), kawałków pleśni. Przy kolejnym czyszczeniu powinny już zacząć schodzić kamyczki, kamienie żółciowe, stara żółć. Generalnie nagromadzone brudy. Jeśli robi się oczyszczanie wg poniższych instrukcji to jest to całkowicie bezpieczne, jedynym skutkiem ubocznym mogą być odruchy wymiotne po spożyciu oliwy, a to oznacza, że najpiew oczyścił się żołądek.
A teraz do konkretów. Oczyszczenie składa się z 3-ch etapów:
I- Zaczynamy kilka dni przygotowywać organizm do oczyszczania poprzez tzw. „złagodzenie”. Robimy conajmniej 5 zabiegów w postaci gorącej kąpieli lub też sauny. Czas trwania od 10 do 20 minut. Ostatnie złagodzenie wykonać na dzień przed głównym zabiegiem oczyszczającym.

II- Przed 3-4 dni przed głównym oczyszczaniem spożywać posiłki pochodzenia roślinnego oraz pić pół litra świeżo wyciśniętego soku z buraka + jabłek (proporcja 1:4). A na noc pić napar z ziół oczyszczających lub zrobić lewatywę.

III- Oczyszczanie właściwe. Dzień 1 i 2 pić tylko sok (wspomniany w etapie II) w dowolnej ilości prez cały dzień, na głód i na pragnienie- sok. Dużo ruchu jest wskazane- spacery, ćwiczenia itp. Ważne jest, żeby się nie schładzać. W razie jednak silnego uczucia głodu jeść pieczone jabłka z miodem. Przed snem ciepła kąpiel ok. 15 min. Oraz wypicie naparu z ziółek.
3-ci dzień rano wypić napar z ziół a potem do godz. 18-tej pić sok (burak + jabłko, 1:4). W razie mocnego głodu- pieczone jabłka z miodem. Od godziny 14-tej nagrzewać wątrobę od czasu do czasu np. termoforem, czy poduszką elektryczną. I tak do godziny 18-tej.

Potem przyrządzić mieszankę: 150 g (ok. 1 szklanka) oliwy z oliwek i 150 g soku z cytryny, 6 plastrów cytryny, ząbka czosnku (rozdrobnić i przełożyć do słoiczka z wieczkiem). Przygotować ciepłą pościel. Jak wszystko jest gotowe to wziąść gorący prysznic, dobrze rozgrzać ciało, wysuszyć i położyć się do łóżka. Po pół godzinie wstać i wypić 2 łyżki oliwy i odrazu popić 2 łyżkami soku z cytryny, jak zacznie mdlić to possać plaster cytryny a jak nie przejdzie to otworzyć słoik z czosnkiem i powąchać. Położyć się ponownie i rozgrzewać wątrobę. Co 15 min powtarzać picie oliwy i soku z cytryny aż się oliwa i sok skończy.

Jeśli po czwartym razie nudności nie przejdą to można na tym skończyć i położyć się na prawym boku i położyć termofor czy tez poduszkę elektryczną na wątrobę i np. poczytać książkę. Po 1,5 do 3 godzin można poczuć parcie i opróżnianie jelit. Ok. 24-tej godziny można wypić napar z ziółek (lub lewatywa) i dalej położyć się spać. Rano wypić ziółka i zjeść lekkie śniadanie (warzywa, owoce lub kaszę na wodzie). Na obiad zupę na warzywkach, jarzynową, na kolację pieczone lub ziemniaki z warzywami lub też ryż z warzywami itp. I tak w kolejne dni rozszerzamy menu.

Po pierwszym oczyszczaniu powinno się odczekać ok. miesiąca i wykonać drugie oczyszczanie, a kolejne po 3 miesiącach. A potem 1 raz na rok.

Powodzenie dla odważnych.

Mlecz

Żółciutkie mlecze nie tylko są piękne, one też kurują.

Mniszek pospolity, popularnie nazywany mleczem, nie jest taki zwyczajny. Zalicza się go do chwastów albo klasyfikuje jako pokarm dla świnek morskich. W rzeczywistości jest lekiem, tyle że z łąki. Nie wierzysz? Uwierz, bo mniszek zawiera duże ilości witamin: A, B, C i D, sole mineralne: potas, magnez i siarkę. To jeszcze nie wszystko! Działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, a do tego jest smaczny.

Sałatka dla zmęczonych
Zerwij tyle młodych listków mniszka, ile zjesz. Mocz je w słonej wodzie 30 minut, wtedy stracą goryczkę. Wypłucz i porwij, przypraw solą, pieprzem, możesz dodać cebulę lub czosnek, polej oliwą, pokrop sokiem z cytryny i gotowe. Do sałatki możesz dodać jajko na twardo, twaróg i szczypiorek.

Soki na wzmocnienie
* 250 g liści umyj i osusz. Dokładnie posiekaj, dodaj 100 ml wody i wypij od razu.
* 200 g świeżego korzenia mniszka, obierz i wrzuć do sokowirówki. Pij dwa razy dziennie po kieliszku.
* 10 kwiatów opłucz i włóż na garnka. Zalej szklanką zimnej, przegotowanej wody i odstaw na 3 godziny. Gotuj na małym ogniu przez 20 minut. Przestudź i wypij.

Syrop oczyszczający z toksyn
Zerwij około 200 kwiatów, wypłucz i przełóż do miseczki. Szklankę wody zagotuj i dodaj pół szklanki cukru. Wystudzonym płynem zalej kwiaty i odstaw na dobę. Odcedź. Do syropu wciśnij sok z cytryny, wymieszaj i przelej do butelki, wstaw do lodówki. Pij po 3 łyżki godzinę po posiłku.

Wino na poprawienie nastroju
Zbierz około 100 kwiatów mniszka, umyj je i utłucz. Włóż do garnka, wlej cztery litry wody, dodaj skórkę z cytryny i pomarańczy, gotuj 20 minut. Odcedź i ciepły odwar przelej do dużego naczynia. Odlej 200 ml płynu i rozrób w nim 5 g drożdży. Do płynu w większym naczyniu dodaj 1,5 kilograma cukru, odstaw do wystygnięcia. Gdy wszystko będzie chłodne, wlej drożdże, wymieszaj i przelej do butelek, zakręć. Postaw w chłodnym miejscu. Po około 3 dniach wino jest gotowe. Do wina możesz dodać 3–4 łyżki miodu, wtedy będzie bardziej aromatyczne.

Kilka rad przed zbiorami…
* Starannie wybierz łąkę (nie powinna być nawożona), omijaj też przydrożne trawniki.
* Zbieraj, zanim zakwitną i puszczą sok – sprawdzaj to, łamiąc łodygi.
* Dokładnie myj listki i kwiaty – tak pozbędziesz się niechcianych lokatorów.

Uwaga! Osoby z wrzodami, niedrożnością jelit lub dróg żółciowych, a nawet z tzw. wrażliwym żołądkiem, powinny z mniszka zrezygnować, bo roślina mocno pobudza produkcję kwasów trawiennych. Mlecz może również wywołać alergię skórną.

Soda Oczyszczona (terapia antyrakowa)

Soda Oczyszczona ma wiele zastosowań i każdy z nas używa jej na codzień. Znajduje się w środkach czyszczących, proszkach do prania, kosmetykach i niektórych pastach do zębów. Ma liczne zastosowania w kuchni i przemyśle spożywczym. Co ciekawe, soda oczyszczona (a precyzyjniej wodorowęglan sodu, o wzorze sumarycznym NaHCO3) posiada całą gamę zastosowań w medycynie. Skupię się na jednym z nich – zastosowaniu tego związku w leczeniu nowotworów i postaram się w przystępny sposób wyjaśnić, na czym dokładnie jego pozytywne działanie polega.

Przyjętym i udowodnionym faktem jest, że otoczenie nowotworu i sam guz nowotworowy, ma odczyn kwaśny (poniżej 7 w skali PH, precyzyjniej – pomiędzy 6.5 a 6.9 ), zaś komórki zdrowe, lekko zasadowy – pomiędzy 7.2 a 7.5 . Soda oczyszczona posiada PH 10,3, a więc jest związkiem bardzo zasadowym.
Komórki, zarówno te zdrowe, jak i nowotworowe, mogą żyć i rozmnażać się tylko w ściśle określonym zakresie PH. Zdrowe komórki posiadają doskonały mechanizm regulacji PH, w odróżnieniu od nowotworowych, w których ten mechanizm jest mocno upośledzony. Zwiększając PH wokół i we wnętrzu komórek nowotworowych, można teoretycznie doprowadzić do ich bardzo szybkiej śmierci, ze względu na b rak sprawnie działającego mechanizmu kontroli PH w tych komórkach. Komórki nowotworowe nie znoszą jeszcze jednej rzeczy – tlenu. Jeśli PH w komórce nowotworowej zwiększymy do 7,5, komórka ta umrze, powyżej PH 8, umrze znacznie szybciej. Zdrowym komórkom wysokie PH nie straszne – potrafią je regulować do bezpiecznego poziomu.

Są to udowodnione naukowo fakty – odsyłam do tej publikacji (po angielsku).
W badaniu tym (o którym wspominałem w notce o Simoncinim), badano wpływ oralnego przyjmowania roztworu sody oczyszczonej z wodą przez specjalnie spreparowane, biedne szczury laboratoryjne (pozbawione układu odpornościowego), na wszczepione im komórki nowotworowe i wyhodowane z nich guzy, oraz ilość i tempo powstawania przerzutów. Jedna z grup zwierząt, dostawała samą wodę, druga zaś wodę z sodą. Nie stwierdzono zmniejszenia się ilości komórek nowotworowych u grupy zażywającej sodę, jednak stwierdzono znacznie mniejszą ilość przerzutów. PH samych guzów nie udało się naukowcom zwiększyć, jednak zwiększone było PH wokół guzów. We wnioskach z wyników tego badania, zalecono dalsze badania wpływu wodorowęglanu sodu na komórki nowotworowe. A więc – nie udało się zabić komórek nowotworowych, jednak uzyskano dramatyczny spadek liczby przerzutów – znacznie zahamowano więc rozwój raka.

W jaki sposób zwiększyć PH naszego ciała?

Odżywiajmy się odpowiednio zasadową żywnością, jednak wymaga to czasu. Oto tabelka prezentująca kwaśną i zasadową żywność.

Z pomocą przychodzi tutaj soda oczyszczona. Przyjmując regularnie jej wodny roztwór, można w przeciągu kilku dni doprowadzić do znacznego zwiększenia PH w naszym ciele, który przez następne miesiące utrzymamy możliwie najbardziej alkaliczną dietą.

Simoncini w leczeniu nowotworów, stosuje bezpośrednią infuzję roztworu wodorowęglanu sodu na guzy. W przypadku miejsc trudno dostępnych (np. guzy w miejscach niedostępnych przez usta lub odbyt), stosuje się specjalną technikę, zwaną port-access. Jest to o wiele mniej inwazyjna metoda dotarcia do danego miejsca w naszym ciele. Wygląda to tak (drastyczne zdjęcia!).
Wadą tego rozwiązania jest interwencja w nasze ciało, co zawsze niesie za sobą ryzyko. Dodatkowo, jest to rozwiązanie BARDZO kosztowne.

Jednak od lat ludzie leczą się (lub starają się to robić), ustnie przyjmując sodę oczyszczoną. Istnieje jednak jedna, ale znacząca różnica pomiędzy metodą zastosowaną w badaniu na szczurach, a terapią sodą u ludzi – do roztworu dodaje się cukier w postaci syropu klonowego, miodu lub melasy. Bardzo żałuję, że glukozy nie zastosowano we wspomnianym badaniu – rezultaty mogły by być.. być może zbyt dobre 🙂

Dlaczego dodaje się glukozę?

Ponieważ komórki nowotworowe odżywiają się glukozą. Dlatego dodając glukozę, zwiększa się diametralnie szansa wniknięcia sody w komórki nowotworowe i zwiększenia jej wewnątrzkomórkowego PH, czego nie udało się osiągnąć podczas wspomnianych badań.

Gdzie tkwi haczyk?

Komórka nowotworowa różni się pod wieloma względami od zdrowych komórek. Jedną z różnic jest jej ładunek elektryczny, który jest znacznie mniejszy, niż komórek zdrowych. Oznacza to, że znacznie mniejsza ilość substancji jest w stanie do jej wnętrza przeniknąć. Komórka nowotworowa posiada również o wiele grubszą błonę komórkową – broni się w ten sposób przed atakami naszego systemu immunologicznego. O ile z łatwością da się zwiększyć PH w otoczeniu komórek nowotworowych, trudniej jest to osiągnąć w ich wnętrzu. Dlatego w terapii sodą oczyszczoną stosuje się cukier w postaci glukozy – jedną z niewielu substancji, którą komórka nowotworowa z chęcią przyjmuje.
Bardziej radykalną odmianą leczenia raka wysokim PH, jest terapia chlorkiem cezu… jednak nie radził bym nikomu robić tego w domu 😉 Na szczęście Cez nie jest substancją łatwo dostępną 😉
Terapia sodą oczyszczoną jest bezpieczna, jednak mogą wystąpić skutki uboczne, chociażby w postaci biegunki.

Istnieje wiele ludzi, którzy twierdzą, że wyleczyli się z raka stosując sodę oczyszczoną z cukrem i wodą. Jednym z nich jest ten starszy Pan, który prowadzi o tym stronę. Można tam znależć „protokół” jego terapii oraz inne, kluczowe w tym temacie rzeczy. http://phkillscancer.com/uncategorized/8th-day-baking-soda-molasses-cancer-protocol-repeat-%E2%80%93-alkaline-tune-up#comment-47
Wpisując w google „High PH therapy” albo „terapia sodą oczyszczoną” znajdziecie masę informacji.

Jeśli chcecie spróbować – upewnijcie się, że przeczytacie wszystko co jest w internecie na ten temat dostępne, oraz że co kilka dni będziecie robić sobie wyniki i macie lekarza, który rzuci na nie okiem i sprawdzi, czy wszystko jest ok. Fakty naukowe coraz dobitniej świadczą, że ta terapia może działać. Jest prosta, tania i szybka. Jednak bez jednoczesnej, radykalnej zmiany diety, może nie być efektywna. Pierwszą rzeczą, którą powinna zrobić osoba, która postanowi nie iść drogą wyznaczoną przez onkologię, jest zaprzestanie „robienia” sobie raka poprzez jedzenie żywności doładowanej cała tablicą Mendelejewa, a w szczególności, na czas choroby, całkowicie zrezygnować z nienaturalnie wyhodowanego mięsa i produktów zwierzęcych. Nie istnieją magiczne sposoby czy też jedna, alternatywna metoda walki z chorobami. Współczesna medycyna proponuje „magiczne pociski” w postaci leków leczących symptomy. Weź pigułkę, a wszystko będzie dobrze! Zero wysiłku, zero zmiany nastawienia – pigułka dobra na wszystko ! 😉

W podejściu alternatywnym, likwiduje się przyczyny i zajmuje się ciałem jako całością. Dlatego jednorazowa terapia, bez kompletnego wywrócenia dotychczasowego życia do góry nogami, nie zadziała w ogóle lub w najlepszym przypadku, zadziała krótkotrwale. Konwencjonalna medycyna jest zdecydowanie „łatwiejsza”. Lekarze nie wymagają od Ciebie radykalnych zmian – o których wiem z własnego doświadczenia że nie są łatwe – ewentualnie je sugerują, bez wprowadzania rewolucji. Podejście holistyczne jest taką rewolucją.

źrodło 

Amigdalina – Naturalna Chemioterapia

Po dłuższej nieobecności czas na nowe, mam nadzieje ciekawe, informacje. Dziś chciałbym poruszyć kwestię bardzo kontrowersyjnej substancji chemicznej – amigdaliny, zwanej także witaminą B17, Laetrilem, Letrilem.

Wzór sumaryczny amigdaliny to C20H27NO11 , związek ten jest dwuglikozydem z rodnikiem cyjankowym (CN) i to właśnie obecność reszty kwasu cyjanowodorowego (HCN) w amigdalinie, wzbudza tyle kontrowersji i była głównym argumentem, który pozwolił FDA na zakazanie dystrybucji i promocji Laetrilu na terenie USA, mimo braku dowodów na jego toksyczność.
Amigdalina zawdzięcza swą nazwę dwóm francuskim chemikom – Robiquet i Boutron – którzy w 1830 wyizolowali ją z gorzkich migdałów, pod postacią białego, krystalicznego proszku.

Światową karierę tej substancji, jako „leku na raka” zapoczątkował Ernst T. Krebs Junior, biochemik z USA, który nadał amigdalinie nazwę witamina B17, później Laetril. Odkrył również pozytywne działanie kwasu pangamowego na nasz organizm, nadał mu nazwę witamina B15. Jego badania nad tym kwasem zostały potwierdzone, głównie przez badaczy z ZSRR. Obie te substancje nie są jednak oficjalnie klasyfikowane jako witaminy.

Amigdalina występuje naturalnie w ponad 1200 roślinach, największe jej stężenie znajduje się w pestkach i nasionach moreli, jabłek, wiśni, śliwek. Występuje także w niektórych orzechach – gorzkich migdałach, nerkowca i makadamia, dziko rosnących jagodach – jeżyny, żurawiny, borówkach, czarnych porzeczka, jagodach czarnego bzu. Największe jednak jej ilości znajdują się w jądrach pestki moreli, gorzkich migdałach oraz pestkach jabłek. Znajdziemy ją także w ziarnach zbóż. Jedząc jabłko, spróbujcie rozgryźć pestkę – poczujecie charakterystyczny, gorzki smak, podobny do smaku migdałów.

Jak amigdalina działa w naszym organizmie?

Amigdalina charakteryzuje się wysoką biodostępnością, oznacza to, że łatwo przenika przez błonę komórkową, osiągając w wysokie stężenie w komórkach naszego ciała. Kontrowersje wywołał właśnie rodnik cyjanku obecny w tej substancji, jednak wbrew temu co twierdzi FDA, reszta kwasy cyjanowodorowego jest w cząsteczce amigdaliny bezpiecznie „zamknięta” i uwalnia się tylko w pewnych okolicznościach. Zdrowe komórki naszego ciała zawierają enzym, rodonazę, który neutralizuje CN, pozostała zaś część amigdaliny stanowi po prostu źródło glukozy. Co ciekawe – w komórkach nowotworowych, które rodonazy nie zawierają wcale, amigdalina jest rozkładana przez enzym zwany betaglukozydazą (komórki nowotworowe zawierają go 3000 tyś x więcej, niż zdrowe komórki !), w wyniku czego powstaje cyjanowodór (HCN, zwany też kwasem pruskim) oraz aldehyd benzoesowy. Obie te substancje są silnie trujące, działając razem – niszczą komórkę nowotworową. Jeśli aldehyd benzoesowy przedostanie się do zdrowych komórek, jest przez nie utleniana do nieszkodliwego kwasu beznzeosowego, który odpowiada za jeden ze skutków zażywania dużych dawek amigdaliny – działa silnie przeciwbólowo. W przypadku dostania się CN do zdrowej komórki, substancja ta w połączeniu z siarką i rodonazą, jest syntetyzowana w tiocyjanin, który uczestniczy w wytwarzaniu wit. B12 w wątrobie. Wszystkie te informacje zostały potwierdzone przez liczne badania, które został zignorowane przez FDA, powołującą się na swoje własne badania. Wcale mnie to jednak nie dziwi :-).

Krucjata FDA i Przemysłu Farmaceutycznego

FDA twierdziła, że Letril zawiera „wolny” cyjanowodór. Pogląd ten został obalony – cyjanowodór z cząsteczki amigdaliny jest wytwarzany – nie „szybuje” sobie swobodnie, a do jego syntezy zdolna jest tylko betaglukozydaza, która w wielkich ilościach występuje w komórkach nowotworowych. W zdrowych komórkach cyjanowodór nie powstaje – jego synteza jest blokowana przez rodonazę. Jeśli w ciele nie znajdują się komórki nowotworowe, cyjanowodór najzwyczajniej w świecie nie zostanie z amigdaliny wytworzony.

Prawdą jest, że amigdalina zawiera resztę kwasu cyjanowodorowego – CN. Taka sama reszta tego kwasu znajduje się np. W cyjanokobalaminie – witaminie B12.. Nikt nigdy nie słyszał przecież, o zatruciu cyjanowodorem po spożyciu witaminy B12 :-). CN i HCN to z chemicznego punktu widzenia dwie zupełnie inne substancje. Podobnych przykładów jest wiele. Czysty sód Na+ jest silnie trujący, zaś NaCl (Czyli zwykła sól kuchenna) trująca w żadnym razie nie jest. Oczywiście KAŻDA substancja spożyta w nadmiernych ilościach, może spowodować poważne szkody, dotyczy to również żywności zawierającej amigdalinę.

W pierwszym komunikacie odnośnie Laetrilu, w latach 70’tych, FDA twierdziła, że Laetril nie uwalnia cyjanowodoru w komórkach nowotworowych, co potwierdziły jej „skrupulatne i dokładne” badania, a więc jest substancją bezużyteczną w walce z nowotworami. Kiedy jakiś czas potem udowodniono, że jednak cyjanowodór jest w komórkach nowotworowych uwalniany, FDA… zaczęła szeroko zakrojoną kampanię „informacyjną” o wysokiej toksyczności Laetrilu :-). Dziwna sytuacja, prawda? FDA podczas jednego z procesów sądowych została wezwana przez sąd federalny do przedstawienia dokumentów świadczących o toksyczności amigdaliny – FDA przyznała, że takich dokumentów nie posiada.

Dla chcących zagłębić się w sprawę Laetrilu i działań, które zostały podjęte w USA żeby zakazać dystrybucji tej substancji, polecam doskonałą książkę Edwarda Grifina „świat bez raka” – bada on tam szczegółowo sprawę Laetrilu i ujawnia wiele niewygodnych dla FDA faktów.

Istnieje wiele opublikowanych badań nad Laetrilem, które potwierdzają skuteczność tej substancji – większość z nich pochodzi z lat 50-70 XX wieku. Na początku lat 70 rozpoczęła się nagonka i kampania dezinformacyjna FDA, AMA (American Medical Association) oraz NCI (Nation Cancer Institute) trwająca po dziś dzień, która skutecznie uniemożliwiła jednoznaczne potwierdzenie skuteczności amigdaliny. Na badania kliniczne z prawdziwego zdarzenia, potrzeba często setek milionów dolarów – kto wyłoży takie pieniądze na badania nad substancją, której nie da się opatentować i czerpać z niej zysków?

Jednak dziesiątki tysięcy osób na całym świecie są skutecznie leczone Laetrilem i innymi, alternatywnymi terapiami. Ich świadectwa i fakt, że nadal żyją, mimo wyroku kilku miesięcy życia ogłoszonego przez konwencjonalną medycynę, mówią same za siebie. Amigdalinę stosują kliniki praktykujące terapię Gersona oraz terapię metaboliczną. Oczywiście raka nie leczy się tylko amigdaliną – trzeba koniecznie zmienić dietę, złe nawyki… praktycznie wywrócić dotychczasowe, niezdrowe życie do góry nogami. Sam wiem jak trudno zmienić swoje wieloletnie przyzwyczajenia i przekonania.

Decyzja o podjęciu alternatywnego leczenia powinna być zawsze dokładnie przemyślana – nie zawsze wszystko jest tak piękne, jak można to przeczytać na stronach sprzedających witaminę b17 i promujących zagraniczne czy też krajowe leczenie alternatywne. Po pierwsze – alternatywne terapie nie są refundowane, więc koszty przekraczają możliwości finansowe statystycznego Polaka. Dla przykładu tygodniowy pobyt w klinice, gdzie praktykuje się terapię Gersona w meksyku, zaczyna się od 1,700 dolarów / tydzień, w zależności od rodzaju schorzenia, najczęściej koszt to około 4,000 $ za tydzień – Alternatywne kliniki to także jest biznes i należy o tym pamiętać, decydując się na pobyt w którejś z tego typu placówek. Jesteś traktowany jak król, dopóki masz pełny portfel 🙂

Oczywiście zachęcam do zgłębienia tematu i własnych poszukiwań w przepastnych zasobach internetu , zanim podejmiecie jakiekolwiek decyzje odnośnie stosowania „witaminy” b17 w waszej diecie. Do zagadnień zdrowotnych i wszelkich „cudownych” specyfików należy zawsze podchodzić z dystansem – niestety jest wiele osób, które żerują na zdesperowanych chorych i ich rodzinach.

Dla zainteresowanych poznaniem opublikowanych badań nad amigdaliną, zamieszczam link(niestety tylko po angielsku)

źródło 

Anty-Rakowe pożywienie?

Czy istnieje pożywienie zdolne do niszczenia komórek nowotworowych? W naukowym światku zdania są podzielone.

Prawie 40 lat temu, ówczesny prezydent USA Richard Nixon podpisał National Cancer Act, wypowiadając w imieniu Ameryki „wojnę” nowotworom. Program ten zakładał znaczne zwiększenie wydatków na badania w tej dziedzinie, co w rezultacie miało doprowadzić do odkrycia leku na raka. Prawie 4 dekady badań nad nowotworami i miliardy dolarów wydane na ten cel przyniosły wprawdzie skutek w postaci prawie 3-krotnego zwiększenia liczby „ocalałych” pacjentów (osób, które przeżyły ponad 5 lat bez nawrotu choroby – szacuje się, że w USA jest ich obecnie ok. 11 milionów, w Polsce 600 – 800 tys) w porównaniu do wczesnych lat 70’tych, jednak lekarstwa na raka znaleźć się nie udało. Obecnie, z roku na rok, wzrasta liczba osób cierpiących na nowotwory, mimo postępów w onkologi.

Największym sponsorem badań nad nowotworami są koncerny farmaceutyczne. Ich przychody z tytułu sprzedaży leków używanych w onkologi, z roku na rok systematycznie rosną – znacznie dynamiczniej niż przychody ze sprzedaży lekarstw na inne niż nowotwory schorzenia. Czy w interesie koncernów leży wynalezienie leku na raka? Oczywiście, że nie. Smutna i przerażająca prawda jest taka, że im więcej chorych ludzi i im dłużej trwa ich leczenie, tym więcej pieniędzy wpada do kieszeni producenta używanych w leczeniu chorego specyfików. Daleki jestem od zarzucania firmom farmaceutycznym celowego zabijania pacjentów, należy jednak spojrzeć faktom w oczy. Porażek w walce z nowotworami jest o wiele więcej, niż sukcesów w tej dziedzinie – miliardy dolarów na badania nie pomogły tak, jak pomóc w zamyśle Nixona i kolejnych rządów miały.

Dla wielu naukowców stało się więc jasne, że badania nad nowotworami polegające na „wynajdywaniu” coraz to nowszych „lekarstw” niesłusznie stały się jedynym kierunkiem badań, swoistą ślepą uliczką wspólczesnej onkologii.
Dlatego coraz częściej słyszy się o nowej drodze w badaniach nad leczeniem i zapobieganiem nowotworom, co owocuje zaskakującymi odkryciami anty-nowotworowego działania substancji, zawartych w naturalnie występujących organizmach zwierzęcych i roślinnych.

Jak zaczyna się rak?

Teorii na ten temat jest kilka. Najbardziej wiarygodna, w uproszczeniu brzmi następująco:

Nowotwór rozpoczyna się od pojedynczej komórki, w której następuje mutacja. Mutacja ta powodowana jest zmianą w kodzie genetycznym, która wywołuje obecność niepożądanych w organizmie toksycznych substancji (kancerogenów), lub wrodzonych wad genetycznych. Organizmu ludzki posiada naturalne mechanizmy obronne – „zmutowane” komórki są zabijane i usuwane. Jednak w przypadku upośledzenia układu odpornościowego, wywołanego najczęściej niedoborami witamin, minerałów i pierwiastków śladowych, nasze ciało nie jest w stanie zwalczyć coraz liczniejszej rzeszy komórek nowotworowych. W takich warunkach komórki mnożą się w niekontrolowany sposób, doprowadzając do powstania guzów, z czasem atakując sąsiednie organy.

Dowiedziono istnienia licznych inhibitorów (substancji powstrzymujących rozwój komórek nowotworowych) występujących w pożywieniu. Nasz organizm również posiada możliwość niszczenia tkanek nowotworowych, które są dla niego ciałami obcymi. Kiedy jednak nie dostarczamy mu odpowiedniego paliwa w postaci całej palety niezbędnych substancji: witamin, minerałów, białek, tłuszczy i węglowodanów, mechanizmy obronne nie działają w sposób prawidłowy.

W obliczu kilkuset (!) opublikowanych w ostatnich latach badań nad leczniczymi właściwościami prawidłowej i bogatej w niezbędne substancje diety, standardowa procedura leczenia raka zwana chemioterapią wydaje się być totalną pomyłką. W jaki sposób organizm, pełen toksyn, kancerogenów, z upośledzonym układem odpornościowym i ledwo funkcjonująca wątrobą ma sobie poradzić z dodatkowym zalaniem silnie toksycznymi „lekami” podawanymi podczas Chemioterapii? Być może uda się zabić komórki nowotworowe, przy okazji uszkadzając wszystkie ograny, co w perspektywie kilku lat prowadzi do śmierci chorego na skutek niewydolności organizmu lub jeszcze gwałtowniejszego nawrotu choroby. Nowotwór sam w sobie najczęściej nie jest przyczyną śmierci. Chorzy umierają z powodu niewydolności poszczególnych organów, dlatego prawidłowe odżywianie wydaje się być kluczowe w walce z nowotworami.

źródło 

Skorupki jaj

Skorupki jaj są jednym z najlepszych źródeł wapnia, który jest przyswajalny przez organizm w ok. 90%. Oprócz wapnia w skorupce zawarte są wszystkie niezbędne dla organizmu mikroelementy: cynk, żelazo, fluor, siarka, krzem, molibden – łącznie ponad 25. Skład skorupki jest bardzo podobny do składu kości i zębów. Uczeni z Niemiec i Węgier, którzy przez 15 lat badali wpływ skorupki jajka na organizm człowieka zauważyli, że u dzieci i dorosłych podawanie skorupki dało pozytywne rezultaty przy łamliwości paznokci, włosów, krwawieniach dziąseł, zaparciach, chronicznych katarach, astmie. Jak się okazało, skorupka jajka nie tylko wzmacnia tkankę kostną, ale i usuwa z organizmu pierwiastki promieniotwórcze. Znakomite efekty skorupki jaj przynoszą w leczeniu i profilaktyce osteoporozy. Metoda stosowania skorupki jest prosta, nie wymaga poniesienia żadnych kosztów. Skorupki zanurzyć na 5 minut we wrzątku. Pozostawić do wyschnięcia i zmielić w maszynce do kawy. Używać od 0,5 do 1 g dziennie. Można spożywać je dodając do kasz i twarogów. Smacznego! 🙂

:
Przez: Kuźnia Zdrowia

Kapusta i jej oddziaływanie

Wśród najbardziej cenionych środków medycyny ludowej czołowe miejsce zajmuje kapusta. Surowa kapusta może być w leczeniu tym, czym jest chleb w żywieniu. Ze swych niezwykłych właściwości leczniczych kapusta znana jest od ponad 4.000 lat. W starożytnym Rzymie kapustę uważano za panaceum na wszelkie choroby. Cenzor Katon twierdził, że dzięki kapuście Rzymianie przeżyli sześć wieków bez lekarzy, a wczesne ludy Egiptu w dowód uznania wystawiły kapuście świątynię.

Pitagoras zalecał codzienne spożywanie surowej kapusty jako środka leczącego choroby nerwowe. Żeglarze jedli kapustę, by nie dopuścić do szkorbutu. Surową kapustę uważano za środek czyszczący krew i skórę, odtruwający wątrobę, leczący artretyzm, bóle głowy, kaca… i trzeźwiący alkoholików. Zauważywszy, że kapusta odświeża krew stosowano ją dla odzyskiwania sił w stanach wyczerpania i rekonwalescencji.

Mineralna bomba

Mnóstwo badań naukowych potwierdza słuszność stosowania kapusty w przeszłości, bowiem kapusta wspaniale chroni przed infekcjami, przeziębieniami, kaszlem, grypą, stymuluje odporność organizmu i produkcję przeciwciał. Lecznicze właściwości ma kapusta w każdej postaci: surowa, gotowana, duszona, kiszona, surówki, sok.

Kapusta biała, włoska i czerwona, zwłaszcza surowa lub lekko sparzona, jest niezwykle cennym pożywieniem, zawiera moc witamin i minerałów, m.in. siarkę, krzemionkę, magnez, wapń, miedź, jod… Dzięki zawartości chlorofilu, żelaza, miedzi i magnezu kapusta jest znakomitym środkiem przeciw anemii, a dzięki zawartości siarki antyseptycznie działa na drogi oddechowe.

Zdumiewające właściwości

Wbrew nieuzasadnionym uprzedzeniom kapusta jest nadzwyczaj korzystna dla żołądka i jelit – szczególnie w postaci soku – a dodatek kminku z majerankiem ułatwia jej trawienie. Kapusta kiszona jest również korzystna dla naszych organizmów, bowiem zawiera fermenty i enzymy ułatwiające trawienie tłuszczów i błonnika. Kiszonej kapusty nie należy płukać, gdyż niszczymy fermenty mlekowe, silnie dezynfekujące przewód pokarmowy. Dodanie do kapusty wędlin, mięs, tłuszczów zwierzęcych czyni ją ciężko strawną.

Kapusta zdumiewająco leczy wrzody zewnętrzne i wewnętrzne. Zjadana na surowo wyściela błonę śluzową przewodu pokarmowego ochronnymi, kleistymi substancjami i przynosi ulgę w chorobie wrzodowej, nieżytach, zgadze, wrzodziejącym zapaleniu jelit… Regularne spożywanie kapusty zapobiega zaparciom, działa leczniczo na wątrobę, zmniejsza podatność zachorowań na raka, obniża poziom cukru w krwi, dlatego powinni ją spożywać także diabetycy.

Świeże liście i sok

Szczególne właściwości mają świeże liście kapusty i wyciśnięty z nich sok. Działają kojąco, antyseptycznie i leczniczo, usuwając toksyny ze skóry. Okłady z wymytych liści (z wyciętymi grubymi nerwami) i rozgniecionych, by puściły sok leczą rany, oparzenia, odmrożenia, stłuczenia, wrzody, czyraki, pęcherze, ukąszenia owadów, opryszczkę, półpasiec, nerwobóle, ból głowy, migreny…, działają przeciwzapalnie przy puchnięciu stawów. Przykładane na klatkę piersiową leczą kaszel, katar, zapalenie oskrzeli. Przykładane na podbrzusze leczą zapalenie pęcherza, kolkę nerkową, dolegliwości żołądkowe, jelitowe, wątrobowe, wzmagają wydalanie płynów. Przykładane na stawy i kończyny leczą reumatyzm, postrzał, rwę kulszową, gruźlicę stawową i kostną, nerwobóle, żylaki, owrzodzenia… Przykładane na twarz leczą nerwobóle zębowe i nerwu twarzowego.

Świeży sok z kapusty leczy łupież, oparzenia, odmrożenia, ukąszenia, trądzik, opryszczkę, liszaje, gangreny, czyraki, martwice, guzy, nowotwory, hemoroidy, egzemy, rany zaniedbane, katar, grypę, głuchotę…

Często spożywane surówki z kapusty bogatej w sole mineralne i witaminy i świeży sok kapusty działają podobnie do antybiotyków, zapewniając wzmocnienie i regulację organizmu oraz odporność na działanie czynników chorobotwórczych.

Kapuściane przepisy zdrowia i urody

Afonia – bezgłos

I – Pić sok z surowej kapusty z miodem lub miodem i żółtkiem.
II – Jeść surówkę z kapusty i buraków ćwikłowych.
III – Płukać gardło sokiem kapusty z dodatkiem miodu.

Alkoholizm – działanie odwykowe i odtruwające

Spożywać kapustę surową, duszoną oraz pić świeży sok z surowej kapusty.

Anemia – niedokrwistość, ogólna słabość, zmęczenie

Wypijać codziennie 2 szklanki świeżego soku z surowej kapusty.

Angina

I – Kilka razy dziennie płukać gardło sokiem świeżej kapusty z dodatkiem miodu. Płukanie gardła sokiem kapusty działa czyszcząco, gojąco, zabliźniająco.
II – Pić świeży sok kapusty z miodem i żółtkiem.
III – Okładać liśćmi kapusty szyję na noc. Liście kapusty stosowane jako okład uśmierzają bóle i pomagają w detoksykacji poprzez wydalanie trucizn z organizmu.

Apetyt pobudzić

Przez 3-4 tygodnie 3 razy dziennie wypijać szklankę świeżego soku z surowej kapusty lub kwasu z kapusty kiszonej.

Artretyzm – dna

Pić świeży sok z surowej kapusty, jeść kapustę surową i duszoną. Na miejsca bólu przykładać 3?4 warstwy liści kapusty na 4 godziny w ciągu dnia i całą noc.

Astenia

Wypijać 2 szklanki świeżego soku z surowej kapusty dziennie. Dbać o przemianę materii, prawidłowo zestawiać produkty spożywcze, unikać denerwowania.

Astma chroniczna

I – Kapustę gotować co najmniej godzinę, do wywaru dodać miodu; wypijać codziennie 2 szklanki wywaru.
II – Wypijać codziennie 2 szklanki świeżego soku z surowej kapusty.
III – Okładać klatkę piersiową 3-4 warstwami liści kapusty na 4 godziny w ciągu dnia i całą noc.

Astma, zapalenie oskrzeli, katar sienny

Po trzy świeże liście z kapusty stosować jako okłady na szyję, klatkę piersiową, łopatki (według lokalizacji bólu) na całą noc i cztery godziny w ciągu dnia. Wypijać codziennie dwie szklanki świeżego soku z surowej kapusty.

Bezsenność

3-4 warstwy liści kapusty przyłożyć na noc na kark i stopy (ułatwi to zasypianie).

Biegunka

Jeść kapustę długo gotowaną i pić wywar po gotowaniu kapusty. Okładać liśćmi kapusty brzuch przez całą dobę.

Ból gardła przy przeziębieniu

I – Kilka razy dziennie płukać gardło świeżym sokiem kapusty z dodatkiem miodu.
II – Pić świeży sok z surowej kapusty z miodem i żółtkiem.

Uporczywy ból głowy

Z liści kapusty, najlepiej włoskiej, wyciąć gruby nerw środkowy, zgnieść liście aż do wystąpienia soku, okładać 3-4 warstwami liści kapusty czoło, kark, okolice wątroby, dolną część brzucha na 4 godziny w ciągu dnia i całą noc.

Ból lędźwi

Przykładać 3-4 warstwy liści kapusty na 4 godziny w ciągu dnia i całą noc. Pić świeży sok z surowej kapusty, jeść kapustę surową i duszoną.

Ból mięśni

Przykładać na miejsca bólu po 3-4 warstwy liści kapusty na 4 godziny w ciągu dnia i całą noc. Pić świeży sok z surowej kapusty, jeść kapustę surową i duszoną.

Ból

Okłady z liści kapusty uśmierzają bóle i pomagają wydalać trucizny z organizmu.

Bóle neuralgiczne – nerwobóle

Przykładać na miejsca bólu po 3-4 warstwy liści kapusty na 4 godziny w ciągu dnia i całą noc. Pić świeży sok z surowej kapusty, jeść kapustę surową i duszoną.

Bóle reumatyczne, bóle lędźwi, postrzał, dna

Przykładać na miejsca bólu po 3-4 warstwy liści kapusty na 4 godziny w ciągu dnia i całą noc. Pić świeży sok kapusty i jeść kapustę surową i duszoną.

Bóle żołądka i jelit

Jeść kapustę długo gotowaną i pić wywar po gotowaniu kapusty. Okładać brzuch liśćmi kapusty przez całą dobę. Pić świeży sok kapusty. Jeść kapustę surową i duszoną.

Bronchit

Bronchit to zarzucona nazwa nieżytu oskrzeli. Patrz: nieżyt oskrzeli

Choroba serca

Przykładanie miejscowe liści kapusty zmniejsza przekrwienie i normalizuje krwiobieg. Okład z 3-4 warstw świeżych liści kapusty pozostawić na kilka godzin.

Choroby skóry

Przemywać świeżym sokiem z surowej kapusty i przykładać liście kapusty jako kompresy.

Chrypka

Kilka razy dziennie płukać gardło świeżym sokiem z surowej kapusty z łyżeczką miodu. Pić świeży sok z surowej kapusty z miodem i żółtkiem.

Ciężkość nóg

Na noc przykładać 3 warstwy liści kapusty na powierzchnię większą niż objęta dolegliwością. Zmniejsza to przekrwienie, aktywizuje krwioobieg, ożywia tkanki, oczyszcza kapilary.

Cukrzyca

Wypijać co najmniej po 2 szklanki dziennie świeżego soku z surowej kapusty (dla smaku można dodać świeżego soku z marchwi) i spożywać często cebulę.

Czyraki

Przykładać liście kapusty na 2-4 godzin i na całą noc, aż do eliminacji ropienia. Popijać świeży sok z surowej kapusty i jeść kapustę surową lub duszoną.

Depresja

Wypijać po 2 szklanki dziennie świeżego soku z surowej kapusty

Dermatoza, choroby skóry

Przemywać świeżym sokiem z surowej kapusty, okładać liśćmi kapusty na 4 godziny w ciągu dnia. Na noc przykładać liście kapusty a rano zmywać świeżym sokiem z surowej kapusty. Codziennie pić świeży sok z surowej kapusty, jeść kapustę surową i duszoną.

Dolegliwości jelit

Pić świeży sok z surowej kapusty, co najmniej 2 szklanki dziennie. Dla smaku dodać świeżego soku marchwi. Codziennie rano zjadać porcję kapusty kiszonej.

Dolegliwości nerek

np. kolka nerkowa, zatrzymanie moczu, kamica dróg moczowych, zapalenia różnego rodza u (doktor Jadwiga Górnicka podaje, że dolegliwości nerek jest 25 rodzajów). Przykładać liście kapusty na 4 godziny i na całą noc na nerki i pęcherz moczowy.

Dolegliwości nóg

Na noc przykładać 3 warstwy liści kapusty na powierzchnię większą niż objęta dolegliwością (lekko obandażowane). Okłady z liści zmniejszają przekrwienie, aktywizują krwioobieg, ożywiają tkanki, oczyszczają kapilary. Dotyczy to również ciężkich nóg, sinicy skóry.

Dolegliwości układu nerwowego

Pić sok z kapusty z sokiem z selera (w proporcji 1:1).

Egzema

Przez miesiąc okładać liśćmi kapusty na 4 godziny w ciągu dnia. Przy egzemie suchej liście skropić oliwą. Codziennie pić świeży sok z surowej kapusty, jeść kapustę surową i duszoną.

Gangrena

Przykładać liście kapusty.

Głuchota

Wkrapiać do uszu mieszankę soków kapusty i cytryny.

Gościec – reumatyzm stawowy i mięśniowy

Okładać liśćmi białej kapusty sparzonej wrzątkiem. Okryć ciepłym kocykiem by nie dopuścić do szybkiego oziębienia, trzymać póki okład ciepły.

Gruźlica stawów, gruźlica kości

Przykładać 3 warstwy liści kapusty na 4 godziny w ciągu dnia i całą noc. Pić 2 razy dziennie po 2 szklanki świeżego soku z surowej kapusty. Jeść kapustę surową i duszoną.

Gruźlica

Delikatne działanie rewulsyjne liści kapusty jest bardzo korzystne. Przykładać 3-4 liście na miejsce dolegliwe na całą noc. Popijać 2 szklanki dziennie soku z surowej kapusty.

Grypa

Pić świeży sok z surowej kapusty, co najmniej 3 szklanki dziennie.

Hemoroidy

Wkładać do odbytu zmiażdżone liście kapusty w formie czopka na noc.

Infekcja jelit

Popijać świeży sok z surowej kapusty. Zjadać rano 2 łyżki kapusty kiszonej.

Ischias

Przykładać 3-4 warstwy liści kapusty na 4 godziny w ciągu dnia i całą noc. Pić świeży sok z surowej kapusty, jeść kapustę surową i duszoną.

Kamica dróg moczowych

Popijać 2 szklanki soku z surowej kapusty dziennie.

Kamica

Pić świeży sok z surowej kapusty z dodatkiem świeżego soku sałaty głowiastej, buraka cukrowego, cebuli, ogórków, pomidorów, natki pietruszki, kalafiorów, dyni, kukurydzy, szparagu, papryki.

Kaszel suchy

Jeść gotowane kawałki grejpfruta z wieprzowiną lub kapustą.

Kaszel

I – Kilka razy dziennie płukać gardło sokiem z surowej kapusty z dodatkiem miodu.
II – Stosować sok z kapusty z dodatkiem świeżego soku z czarnej rzepy i kilku kropel cytryny, osłodzony miodem (lub cukrem).

Katar sienny, nieżyt alergiczny sezonowy

I – Kapustę gotować co najmniej godzinę, do wywaru dodać miodu; wypijać codziennie 2 szklanki wywaru.
II – Wypijać codziennie 2 szklanki świeżego soku z surowej kapusty.

Katar

I – Zagotować pół litra soku z surowej czerwonej kapusty, ćwierć litra miodu i 5 gram szafranu. Kilka razy dziennie wypijać po łyżeczce syropu.
II – Przyłożyć 3 warstwy liści kapusty. Rano i wieczorem wpuścić do nozdrzy po pół łyżeczki świeżego soku z surowej kapusty. Inhalować mieszanką olejków eterycznych z igliwia sosny, tymianku, lawendy, eukaliptusa, dając 20 kropli do naczynia z gorącą wodą.

Koklusz – błonica

Pić wywar z kapusty z dodatkiem miodu (2 łyżeczki na szklankę), albo pestek moreli, aby wysmarować płuca.

Kolka nerkowa, kolka żółciowa

Do zbolałego miejsca przykładać kompres z 3-4 warstw liści kapusty i okryć płótnem.

Krwioobieg usprawnia

Przykładanie liści kapusty ożywia tkanki, absorbuje nieczystości i skupiska tłuszczu z tkanki podskórnej, regeneruje i oczyszcza skórę, usprawnia krwioobieg. Podobnie działa brzoskwinia, ogórek, truskawka.

Krzywica

Pić świeży sok z surowej kapusty, co najmniej 2 szklanki dziennie.

Liszaje

Przemywać sokiem z surowej kapusty i przykładać liście kapusty jako kompresy, pić sok z surowej kapusty.

Lumbago

Przykładać 3-4 warstwy liści kapusty na 4 godziny w ciągu dnia i całą noc. Pić świeży sok z surowej kapusty, jeść kapustę surową i duszoną.

Łojotok

Popijać świeży sok z surowej kapusty.

Marskość wątroby

I – Rozbić liście kapusty i zrobić z nich okład na wątrobę; pozostawić na całą noc otulone ciepłym kocykiem.
II – Popijać świeży sok z surowej kapusty.

Martwica – nekroza

Przykładać liście kapusty.

Maseczka kosmetyczna

Przykładanie liści kapusty ożywia tkanki, absorbuje nieczystości i skupiska tłuszczu z tkanki podskórnej, regeneruje i oczyszcza skórę, poprawia krwioobieg. Podobnie działa brzoskwinia, ogórek, truskawka.

Menstruacje bolesne

Przykładać liście kapusty do dolnej części brzucha na 2-3 godziny.

Migreny, uporczywy ból głowy

Przyłożyć na czoło, kark (w miejscach bolesnych głowy), oraz na okolice wątroby i dolną część brzucha po 3 warstwy liści kapusty, na 4 godziny w ciągu dnia lub całą noc.

Nadciśnienie tętnicze

Przykładać 3-4 warstwy liści kapusty na okolice lędźwi, kark, łydki, na 2-3 godziny lub na całą noc..

Nerwobóle

Trzy warstwy liści przyłożyć na zbolałe miejsce, na cztery godziny lub na całą noc.

Nerwobóle – zębowy, twarzowy, reumatyczny

Na zbolałe miejsca przyłożyć 3 warstwy liści kapusty, na 4 godziny i całą noc. Przykładanie liści na przebiegu bolesnego nerwu uspakaja stopniowo ból. Liści nie ogrzewać.

Nerwowość

Pić świeży sok z surowej kapusty, co najmniej 2 szklanki dziennie.

Niedomagania wątroby i pęcherzyka żółciowego

Przykładać kompresy z 3-4 warstw rozbitych liści kapusty, zmieniać co 4 godziny.

Nieżyt jelit

Popijać świeży sok z surowej kapusty. Zjadać rano 2 łyżki kapusty kiszonej.

Nieżyt nosa, katar

Jest to zapalenie zatok przynosowych (jam obocznych nosa, zatok bocznych nosa). Przyłożyć 3 warstwy liści. Rano i wieczorem wpuścić do nozdrzy pół łyżeczki świeżego soku z surowej kapusty. Inhalować mieszanką olejków eterycznych z igliwia sosny, tymianku, lawendy, eukaliptusa, dając 20 kropli do naczynia z gorącą wodą.

Nieżyt oskrzeli – także chroniczny

I – Kapustę gotować co najmniej godzinę, wywar zmieszać z miodem; wypijać codziennie 2 szklanki wywaru.
II – Wypijać codziennie 2 szklanki świeżego soku z surowej kapusty.
III – Przykładać na szyję, klatkę piersiową, łopatki (według lokalizacji bólu) po 3 warstwy liści kapusty na 4 godziny w ciągu dnia i całą noc.

Nieżyt żołądka

2-3 razy dziennie między posiłkami wypijać po pół szklanki soku z surowej kapusty.

Obrzęki

Popijać 1-2 szklanki świeżego soku z surowej kapusty dziennie.

Oczy podrażnione, łzawiące, zaczerwienione

Wieczorem przed snem wprowadzić do oczu po kilka kropli świeżego soku z surowej kapusty.

Oczyszczanie skóry

Przykładanie liści kapusty ożywia tkanki, absorbuje nieczystości i skupiska tłuszczu z tkanki podskórnej, regeneruje i oczyszcza skórę, poprawia krwioobieg. Podobnie działa brzoskwinia, ogórek, truskawka.

Odmłodzenie

Popijać sok, jeść surówkę i kiszoną kapustę.

Odmrożenia

Przemywać powierzchnię odmrożenia w ciepłym wywarze z zielonej kapusty. Przykładać liście kapusty.

Odżywczo

Wypijać codziennie szklankę świeżego soku z surowej kapusty z dodatkiem świeżego soku z marchwi i soku cytryny.

Okłady z liści kapusty

Uśmierzają bóle, pomagają wydalać trucizny z organizmu.

Oparzenia

Kompresy ze zmiażdżonych liści kapusty, tartej marchwi, także świeżej skrobi ziemniaczanej.

Opryszczka

Przykładać na noc liście kapusty, rano zmywać świeżym sokiem z surowej kapusty.

Osłabienie

Wypijać codziennie 2 szklanki świeżego soku z surowej kapusty.

Owrzodzenia, owrzodzenia kończyn, owrzodzenia żylakowe

Stosowanie przez dłuższy czas okładów z rozbitych liści kapusty jako opatrunków przyspiesza gojenie owrzodzeń i zabliźnianie ran. W dzień zmieniać opatrunki co 4 godziny, a w nocy tylko przy silnych bólach. Dr Jadwiga Górnicka podaje, że jest co najmniej 34 zarejestrowane typy owrzodzeń, a kapusta jest wyborowym lekiem, bowiem przykładanie liści kapusty kończy się przeważnie wygojeniem ran.

Owrzodzenia przewodu pokarmowego

Codziennie między posiłkami wypijać 2-3 szklanki soku z surowej kapusty, można dodawać świeżego soku z jabłka.

Paradentoza – przyzębica

Kilka razy dziennie 5 minut masować dziąsła kiszoną kapustą lub kwasem kiszonej kapusty.

Pasożyty jelit

Popijać rano przez 3 kolejne dni szklankę świeżego soku z surowej kapusty. Dzieci 30 g dziennie. W razie potrzeby dodatkowo okład z liści kapusty na brzuch na noc. Można również podawać choremu czosnek, nasiona kapusty, nasiona dyni.

Pęcherzyk żółciowy

Przyłożyć na noc 3-4 warstwy rozbitych liści kapusty na górną część brzucha, w razie potrzeby także w ciągu. Kompresy z 3-4 warstw rozbitych liści kapusty, zmieniać co 4 godziny. Liście kapusty mają działanie rewulsyjne i zmniejszą przekrwienie. Działa to uspokajająco, łagodząco i uśmierza bóle wątroby w przypadkach dolegliwości pęcherzyka żółciowego i niewydolności wątroby.

Pielęgnacja skóry twarzy

Okłady z liści kapusty, nawet co pół godziny, regenerują skórę twarzy. Najlepiej stosować na całą noc.

Porażenie słoneczne

Założenie na głowę „kasku” z 3-4 warstw liści kapusty na kilka godzin łagodzi skutki porażenia.

Postrzał

Przykładać 3-4 warstwy liści kapusty na 4 godziny w ciągu dnia i całą noc. Pić świeży sok z surowej kapusty, jeść kapustę surową i duszoną.

Półpasiec

Liście kapusty uśmierzają bóle. Stosować 3-4 razy dziennie po 4 godziny. Na pęcherzyki półpaśca pomagają lepiej olejki eteryczne. Półpasiec jest skutkiem awitaminoz. Zadbać o odżywianie.

Prawidłowa przemiana materii

Popijać sok, jeść surówkę i kiszoną kapustę.

Prostaty niedomagania

Okładać liśćmi z surowej kapusty co drugi wieczór na przemian dół brzucha i krocze.

Przemęczenie

I – Wypijać 2 szklanki świeżego soku z surowej kapusty dziennie. Dbać o przemianę materii, prawidłowo zestawiać produkty spożywcze, unikać denerwowania.
II – Wypijać raz dziennie koktajl ze świeżego soku z kapusty, cytryny, natki pietruszki, jabłka, dodać szczyptę przypraw trawiennych.

Przeziębienia

Pół główki kapusty i 3 zielone cebule gotować 10 minut; wypić wywar i wypocić się.

Rany nie gojące się

Wyciągając nieczystości inicjują procesy ropienia – korzystne! Oczyścić ranę z ropy i sczerniałej krwi. Obmyć gotowaną wodą z dodatkiem soli morskiej (łyżeczkę na szklankę). Zmieniać okład z kapusty co 2 godziny, później co 4 godziny. Okład wieczorny pozostawić na całą noc. W miarę potrzeby zmieniać okład częściej i oczyszczać ranę.

Ropień zimny

Przykładać 3 warstwy liści kapusty na 4 godziny w ciągu dnia i całą noc. Pić 2 razy dziennie po 2 szklanki świeżego soku z surowej kapusty. Jeść kapustę surową i duszoną.

Ropnie

Przykładać liście kapusty na 2-4 godzin i na całą noc, aż do eliminacji ropienia. Popijać świeży sok z surowej kapusty i jeść kapustę surową lub duszoną.

Rwa kulszowa

Na zbolałe miejsca przyłożyć 3 warstwy liści kapusty, na 4 godziny i całą noc. Przykładanie liści na przebiegu bolesnego nerwu uspakaja stopniowo ból. Liści nie ogrzewać. Patrz także: Ból lędźwi.

Schorzenia jelit

Wypijać po jedzeniu szklankę świeżego soku z kiszonej kapusty zmieszanego w proporcji 1:1 z wodą źródlaną.

Skaza moczowa, skaza dnawa

Popijać 2 szklanki świeżego soku z kapusty dziennie.

Skąpomocz

Popijać 2 szklanki świeżego soku z kapusty dziennie.

Skóra pękająca

Przykładać miejscowo liście kapusty moczone w oliwie z oliwek lub oleju słonecznikowym.

Skóry dolegliwości

W celu ułatwienia rewitalizacji tkanek i wydalenia zmartwiałych części przykładać liście i pić świeży sok z surowej kapusty.

Słabość ogólna

Wypijać codziennie po 2 szklanki świeżego soku z surowej kapusty. Dbać o przemianę materii, prawidłowo zestawiać produkty spożywcze, unikać denerwowania.

Słuchu przytępienie

Wkrapiać do uszu mieszankę soków kapusty i cytryny.

Stłuczenia, sińce

I – Z liści białej kapusty wyciąć grube żyły, pognieść (rozbić) liście i skropić wodą borną. Podgrzać lekko nad parą, okładać 3 warstwami liści. Zabezpieczyć przed utratą ciepła kocykiem.
II – Przykładać miejscowo liście kapusty moczone w oliwie z oliwek lub oleju słonecznikowym.

Szkorbut

Popijać 2 szklanki świeżego soku dziennie. Jeść surówkę.

Tętnic zapalenie

Przyłożyć 3-4 warstwy liści kapusty jako okład na noc. Uśmierza to bóle i poprawia krążenie krwi.

Tłuszczu skupiska

Przykładanie liści kapusty ożywia tkanki, absorbuje nieczystości i skupiska tłuszczu z tkanki podskórnej, regeneruje i oczyszcza skórę, poprawia krwioobieg. Podobnie działa brzoskwinia, ogórek, truskawka.

Trawienie wspomóc

Zjadać dziennie 2-3 łyżki kapusty kiszonej.

Trądzik

Przemywać świeżym sokiem z surowej kapusty, okładać liśćmi kapusty na 4 godziny w ciągu dnia. Na noc przykładać liście kapusty a rano zmywać świeżym sokiem z surowej kapusty. Codziennie pić świeży sok z surowej kapusty, jeść kapustę surową i duszoną.

Trucizny

Okłady z liści kapusty pomagają wydalać trucizny z organizmu i uśmierzają bóle.

Udar słoneczny

Co 4 godziny z przerwą 2-3 godzin przykładać po 3-4 warstwy liści kapusty na głowę i kark.

Ukąszenia owadów

Masować skórę zgniecionym liściem kapusty i stosować liście kapusty jako opatrunek. (Stosuje się również: cebulę, czosnek, por, szałwię, lawendę, natkę pietruszki i inne rośliny zawierające olejki eteryczne).

Układ nerwowy

2 razy w tygodniu kąpać się dodając do kąpieli roztartą główkę kapusty, naparu z 10 dag mięty i pół kg drożdży piekarskich.

Uszkodzenia skóry

I – Z liści białej kapusty wyciąć grube żyły, pognieść (rozbić) liście i skropić wodą borną. Podgrzać lekko nad parą, okładać 3 warstwami liści. Zabezpieczyć przed utratą ciepła kocykiem.
II – Przykładać miejscowo liście kapusty moczone w oliwie z oliwek lub oleju słonecznikowym.

Utrata soli mineralnych, odwapnienie

Wypijać codziennie szklankę świeżego soku z surowej kapusty z dodatkiem świeżego soku z marchwi i soku cytryny.

Wąglik

Przykładać liście kapusty na 2-4 godzin i na całą noc, aż do eliminacji ropienia. Popijać świeży sok z surowej kapusty i jeść kapustę surową lub duszoną.

Wątroba twarda

Przykładać liście, które mają działanie rewulsyjne i zmniejszą przekrwienie. Działa to uspokajająco, łagodząco i uśmierza bóle wątroby w przypadkach dolegliwości pęcherzyka żółciowego i niewydolności wątroby. Przykładać 3-4 warstwy liści kapusty zarówno w dzień co 4 godziny, jak i na noc. (inne zioła, składnik leków Herbapolu: czarna rzodkiew, liście karczocha, nawłoć pospolita, ostropest plamisty, korzeń mniszka, korzeń podróżnika.

Zapalenie węzłów chłonnych

Przykładanie liści kapusty uspokaja bóle i pomaga w usunięciu toksyn.

Wrzody żołądka

Popijać między posiłkami do 2 szklanek świeżego soku z surowej kapusty. Można również popijać wywar z obierek z ziemniaków albo z lukrecji gładkiej.

Wybroczyny podskórne, wysięki po stłuczeniach

Kompresy z 3-4 warstw liści zapobiegają i przeciwdziałają wybroczynom oraz łagodzą ból.

Wysypki skórne

Przemywać świeżym sokiem z surowej kapusty.

Wzmocnić organizm

I – Wypijać 2 szklanki świeżego soku z surowej kapusty dziennie. Dbać o przemianę materii, prawidłowo zestawiać produkty spożywcze, unikać denerwowania.
II – Wypijać raz dziennie koktajl ze świeżego soku z surowej kapusty, cytryny, natki pietruszki, jabłka, dodać szczyptę przypraw trawiennych.

Zamroczenia alkoholowe

Pić kwas z kiszonej kapusty.

Zapalenie jelit

Popijać świeży sok z surowej kapusty. Zjadać rano 2 łyżki kapusty kiszonej.

Zapalenie krtani

I – Pić sok z surowej kapusty z dodatkiem miodu lub sok z surowej kapusty z miodem i żółtkiem.
II – Jeść surówkę z surowej kapusty z burakiem czerwonym.
III – Płukać gardło sokiem z surowej kapusty z dodatkiem miodu. IV -Zagotować pół litra soku z surowej czerwonej kapusty, ćwierć litra miodu i 5 gram szafranu. Wypijać po łyżeczce kilka razy dziennie.

Zapalenie macicy

Przyłożyć liście do dolnej części brzucha, co zmniejsza przekrwienie w tym rejonie.

Zapalenie naczyń chłonnych

Stosować liście kapusty.

Zapalenie okrężnicy

Przyłożyć na brzuch 3-4 warstwy liści kapusty na noc. Popijać 1-3 szklanki dziennie między posiłkami świeżego soku z kapusty surowej. Po miesiącu zrobić kilkudniową przerwę.

Zapalenie oskrzeli, kaszel

Popijać świeży sok z surowej kapusty z dodatkiem świeżego soku z czarnej rzepy i kilku kropel cytryny, osłodzony miodem.

Zapalenie oskrzeli, zapalenie opłucnej

I – Kapustę gotować co najmniej godzinę, do wywaru dodać miodu; wypijać codziennie 2 szklanki wywaru.
II – Okładać klatkę piersiową 3-4 warstwami liści kapusty na 4 godziny w ciągu dnia i całą noc. Wypijać codziennie 2 szklanki świeżego soku z surowej kapusty. Delikatne działanie rewulsyjne liści kapusty jest bardzo korzystne.

Zapalenie pęcherza moczowego

Przyłożyć na noc 3-4 warstwy rozbitych liści kapusty na górną i dolną część brzucha oraz krocze, w razie potrzeby także w ciągu dnia. Kompresy z 3-4 warstw rozbitych świeżych liści kapusty, zmieniać co 4 godziny. Liście kapusty mają działanie rewulsyjne i zmniejszą przekrwienie. Działa to uspokajająco, łagodząco i uśmierza bóle.

Zapalenie powiek, zapalenie spojówek

Wieczorem przed snem przyłożyć na powieki kompres ze świeżego soku z surowej kapusty.

Zapalenie stawów

Okłady z 3-4 warstw liści łagodzą bóle stawowe. Pić sok z kapusty. Jeść kapustę duszoną na oleju słonecznikowym z dodatkiem kminku, okładać na noc liśćmi świeżej kapusty.

Zapalenie tętnic

Na noc przykładać 3 warstwy liści kapusty na powierzchnię większą niż objęta dolegliwością (lekko obandażowane). Okłady z liści zmniejszają przekrwienie, aktywizują krwioobieg, ożywiają tkanki, oczyszczają kapilary. Dotyczy to również ciężkich nóg, sinicy skóry.

Zapalenie włośniczek

Popijać po szklance dziennie świeżego soku z surowej kapusty.

Zapalenie zatok czołowych

Przyłożyć 2 liście na 4 godziny lub na całą noc. Rano i wieczorem wprowadzać do nozdrzy 1/2 łyżeczki świeżego soku z surowej kapusty. Stosować inhalacje z olejków eterycznych.

Zapalenie zatok przynosowych w niskim lub wysokim ciśnieniu atmosferycznym

Przyłożyć 2 liście na 4 godziny lub na całą noc. Rano i wieczorem wprowadzać do nozdrzy pół łyżeczki świeżego soku z surowej kapusty. Stosować inhalacje z olejków eterycznych.

Zapalenie zatoki szczękowej, klinowej, sitowej

Przyłożyć 2 liście na 4 godziny lub na całą noc. Rano i wieczorem wprowadzać do nozdrzy 1/2 łyżeczki świeżego soku z surowej kapusty. Stosować inhalacje z olejków eterycznych.

Zaparcia, obstrukcja

Popijać 2-4 szklanki wywaru z gotowanej kapusty.

Zapobiegawczo

Często jadać jako przystawkę przed jedzeniem kapustę drobno pokrojoną, zaprawioną oliwą, sokiem cytrynowym, pietruszką, czosnkiem.

Zastrzał

Przykładać liście kapusty na 2-4 godzin i na całą noc, aż do eliminacji ropienia. Popijać świeży sok z surowej kapusty i jeść kapustę surową lub duszoną.

Zatwardzenie

Jeść buraki z kapustą.

Zranienia, przecięcia skóry

Można doraźnie zabezpieczyć opatrunkiem z dobrze umytego liścia kapusty.

Zwichnięcia

Przykładać rano i wieczorem po 3 liście, przykryć watą i zabandażować delikatnie. Sprzyja to odpływowi wysięku z uszkodzonej części kończyny. Zmniejsza przekrwienie.

Żołądka nieżyt chroniczny

Stosować sok z surowej kapusty z dodatkiem kilku kropel cytryny. Popijać przez tydzień po szklance dziennie.

Żylaki – także bolesne

Na noc przykładać 3 warstwy liści kapusty na powierzchnię większą niż objęta dolegliwością (lekko obandażowane). Okłady z liści zmniejszają przekrwienie, aktywizują krwioobieg, ożywiają tkanki, oczyszczają kapilary. Dotyczy to również ciężkich nóg, sinicy skóry.

Żylaki odbytu

Wkładać do odbytu zmiażdżone liście kapusty w formie czopka na noc.

Żylaki, zapalenie tętnic, ciężkość nóg

Na noc przykładać trzy warstwy liści kapusty na powierzchnię większą niż objęta dolegliwością. Zmniejsza to przekrwienie, aktywizuje krwioobieg, ożywia tkanki, oczyszcza kapilary.

Władysław Edward Kostkowski

Źródło

Bławatek

Bławatek- pożyteczny dla tych, którzy spędzają wiele godzin przed komputerem.

Według mitologii greckiej centaur to istota pół człowiecza – pół końska. Mówi się, że jeden z nich wyjawił ludzkości sekretną wiedzę o właściwościach leczniczych wszystkich roślin na ziemi. Dlatego nie dziwi, że nazwa jednego z najpiękniejszych kwiatów naszych pól pochodzi od postaci mitologicznej. W dawnej Francji cherber bławatek był znany jako „l‘eau de casselunettes” – co możemy przetłumaczyć jako „woda pękniętych okularów”, gdyż wierzono, iż kto używa tą roślinę, nie potrzebuje okularów.

Cherber bławatek (łac. Centaurea Cyanus) to jednoroczna, delikatna roślina pochodząca z rodziny astrowatych. Osiąga wysokość do 70 cm, rozgałęziona, jej liście są długie równowąskie, dolne włochate. Kwiaty zebrane w pojedyncze koszyczki o średnicy 2 – 3 cm osadzone na końcach rozgałęzionych pędów. Kwiaty brzeżne językowate posiadają piękny ciemnoniebieski lub czasem białawy kolor. Kwitnie już od maja aż do sierpnia.

Do rodziny Centuarea zaliczamy około 500 gatunków, występujących na całym świecie. Centaurea Cyanus to jeden z piękniejszych okazów w tej rodzinie. Kwiat zazwyczaj spotykany jest na obrzeżach pól, ugorach i często nazywany chwastem zbóż. Chabry występują w prawie całej Europie, włączając północ oraz centrum półwyspu iberyjskiego. Uważa się, że roślina ta pochodzi ze wschodniej Europy, skąd rozprzestrzeniła się na resztę kontynentu.

Do celów leczniczych zbieramy koszyczki kwiatów (Cyani Flos) w czasie ich pełni kwitnienia. Z zebranych koszyczków kwiatowych wyskubuje się kwiaty brzeżne i szybko suszy w podwyższonej temperaturze, w przewiewie. Kwiaty suszone długo, w warunkach naturalnych i na słońcu, zmieniają barwę (bledną) wskutek rozpadu niebieskiego barwnika cyjaniny. Roślina ta zawiera glikozydy antocyjanowe (głównie cyjaninę), flawonoidy, związki gorzkie oraz sole manganu.

Balsam dla oczu

Jako roślina gorzka świetnie działa na pobudzenie apetytu. Pomocna jest przy stanach zapalnych dróg moczowych oraz zewnętrznie w zapaleniu spojówek i brzegów powiek. Najbardziej ceniona jest za swe dobroczynne właściwości dla naszych oczu. Poprawia mikro krążenie naczyń kapilarnych, wzmaga ich odporność, wspomaga ostrość widzenia. Dlatego to zioło poleca się głównie osobom zmuszonym wytężać wzrok przez wiele godzin przed monitorem komputera czy telewizora oraz dla osób uczących się. Jest wielką pomocą dla osób tracących wyrazistość widzenia oraz cierpiących na krótkowzroczność. Daje bardzo dobre rezultaty w przypadku dolegliwości typu „worki pod oczami” czy „kurze łapki”.

Dzięki swym właściwościom przeciwzapalnym i antybakteryjnym służy jako pomocny środek w dolegliwościach jamy ustnej we wszelkiego rodzaju zapaleniach, w szczególności warg, w przypadku nadwrażliwych i krwawiących dziąseł oraz łagodzi bóle zębów.

Sposób na zmęczone oczy

Bławatek najczęściej aplikuje się robiąc kąpiele oczu, przemywając oraz nakładając kompresy. Jednakowe proporcje bławatka, bzu i płatków róży (2 łyżki stołowe mieszanki na ¼ l wody) zalewamy gorącą wodą, przygotowując napar. Czekamy chwilę, by zioła „naciągnęły” i następnie filtrujemy. Gotowy napar aplikujemy jako kompres za pomocą gazy lub waty na zamknięte powieki. W przypadku kąpieli gałek ocznych zakraplamy oczodoły lub zanurzamy twarz w wodzie bławatkowej otwierając oczy pod wodą i wykonując ruchy gałek we wszystkie strony. Jest to również doskonałe ćwiczenie dla oczu.

Aloes- wspomaga układ odpornościowy organizmu

Używany był nie tylko w kulturach afrykańskich, ale również stosowany był przez Rzymian, Greków, Hebrajczyków, Arabów, Egipcjan. Właściwości lecznicze aloesu potwierdził w sposób naukowy rosyjski okulista i chirurg, profesor Vladimir Fiłatow, choć badania nad tą niezwykłą rośliną trwają nadal.
Roślina ta została uznana przez Indian za magiczną. Wieszano ją przed wejściem, a błogosławiona przez szamana chroniła przed złymi duchami zapewniając całej rodzinie szczęście i bezpieczeństwo.

Roślina bardzo popularna. Znane jest 250 gatunków tej rośliny. Pochodzi z rodziny kaktusowatych. Posiada niskie, pozbawione pnia rozęte liście. Niektóre z nich posiadają właściwości lecznicze, jak np. aloes pstry (łac. variegata) o liściach nieregularnie cętkowanych, aloes ościsty (łac. aristata) – posiada grube, kolczaste liście, aloes niski (łac. humilis) – liście o różnych kształtach i kolorach rozłożyście rozkładajacych się przy ziemi, aloes prążkowany (łac. striata) – o niebieskawo-białych liściach z czerwonym brzegiem, aloes drzewiasty (łac. arborescenes) osiąga dość duże rozmiary, jego pień rozgałęzia się ku górze, natomiast ogołacający ku dołowi i wiele innych gatunków. To tylko kilka gatunków wyżej wymienionych, które posiadają uzdrawiające i lecznicze właściwości, a jest ich wiele. Niektóre z nich mają zastosowanie w medycynie i kosmetyce.

Działanie lecznicze i uzdrawiające

Najcenniejsze właściwości tej rośliny, kryją się w miąższu. Miąższ aloesu zawiera ponad 140 biologicznie czynnych składników: proteiny, glikoproteiny, białka, witaminy, enzymy, aminokwasy, związki mineralne, nienasycone kwasy tłuszczowe, substancje o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, przeciwbakteryjnym, a także cukry i wielocukry.
Zawarty w liściach kwas salicylowy zwalcza stany zapalne i łagodzi ból. Roślina wspomaga leczenie chronicznego zapalenia jelit, natomiast sok z tej rośliny oczyszcza jelita, głównie zwalcza skłonności organizmu do obstrukcji (obstipatio), czyli tzw. zaparcia oraz neutralizuje soki żołądkowe. Wykazuje działanie antyrakowe, immunostymulujące i niestymulujące. Zewnętrznie stosowany jest do okładów w infekcjach grzybiczych i bakteryjnych skóry. Aloes goi rany i leczy oparzenia. Ma działanie bakteriobójcze w przypadku bolesnych hemoroidów, a szczególnie w przypadku bakteryjnych infekcji przewodu pokarmowego. Przyczynia się do zmniejszania stężenia kwasu solnego, którego nadmiar powoduje ich powstawanie. To silny środek przeczyszczający. Przeciwdziała powstawaniu kamieni nerkowych oraz zmniejsza ich rozmiary. Zmniejsza ból i reakcje zapalne, przyspiesza proces gojenia ran skóry, pobudza wzrost oraz naprawę skóry. Leczy owrzodzenia, odmrożenia, oparzenia, zarówno ran zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Polecany jest głównie osobom osłabionym, po przebytych chorobach oraz osobom z przesuszoną skórą, regeneruje, wygładza i ujędrnia.

Aloes posiada doskonałe właściwości lecznicze i odżywcze. Zawiera substancje czynne, dlatego błyskawicznie i łatwo wchłaniany jest przez organizm. Przyspiesza procesy rekonwalescencji, a także ma zastosowanie w odbudowie organizmu po kuracjach antybiotykowych. Przynosi ulgę w przypadku podrażnień układu pokarmowego. To doskonały środek leczniczy przy przeziębieniach tj. kaszel, katar i gorączka.
Grube liście aloesu pozwalają mu przetrwać miesiące bez wody. To w nich znajdują się substancje, które wspomagają układ odpornościowy organizmu.

Wszystkie gatunki aloesu są wytrzymałe na susze i upały. Ich rodzime tereny to tereny pustynne Afryki Południowej, Wyspy Kanaryjskie, Madagaskar. W sprzyjających warunkach niektóre gatunki tworzą rozrośnięte rozety, często przybierające wielkość dużych krzewów, a nawet charakterystycznie wyglądających drzew. W okresie kwitnienia pojawiają się pędy kwiatostanów z licznymi rurkowatymi kwiatami o różnych barwach: pomarańczowej, żółtej, czerwonej, a nawet dwubarwnej – np. zielonobiałej. Niektóre gatunki kwitną przez całe lato.

Mikstrura oczyszczająca wg J. Słoneckiego

Właściwie prawie cały układ odpornościowy u człowieka to głównie przewód pokarmowy, czyli przysłowie:”jesteś tym, co jesz”

Złe funkcjonowanie układu pokarmowego, to złe wchłanianie… i możemy sobie dostarczać zdrowy pokarm, tyle że jego składniki nie trafią do komórek, utkną w jelitach, które jak są zanieczyszczone to nie zdołają przepuścić odpowiedniej ilości danej substancji, tak więc ona sobie tylko przeleci przez przewód pokarmowy.

Polecam i jak najbardziej preferuje zdrowy styl odżywiania czyli przede wszystkim: jak najwięcej w diecie warzyw i owoców nie gotowanych 5 razy dziennie, mięso czerwone – najlepiej wątróbka, jogurty i kefiry zawierające jak najwięcej antyoksydantów.

Podstawą dobrego funkcjonowania i równowagi organizmu jest jego oczyszczenie. W następnej kolejności prawidłowe odżywianie, które dostarczy wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Oczywiście wiemy, że obecnie żywność jest podłej jakości, więc konieczne są suplementy uzupełniające braki w organizmie.Ważny też jest sen, aby zregenerować organizm. To takie prozaiczne rzeczy, ale w brew pozorom bardzo ważne a już na pewno ważniejsze od najlepszych i najnowocześniejszych leków:)

 

Mikstura

 

Mikstura jest mieszanką składników, działa wspaniale na wnętrze naszego organizmu, odżywiając go, oczyszczając oraz wzmacniając układ odpornościowy. Rezultatem zdrowego i silnego ciała jest też młody, piękny wygląd i wspaniałe samopoczucie.

Nasz przewód pokarmowy ciągle narażony jest na toksyny i chemiczne „ulepszacze” dodawane do produktów spożywczych. Dlatego warto pamiętać o oczyszczaniu i zatroszczyć się o swój układ pokarmowy, bo od tego co jemy zależy to, jak wygląda nasza skóra, paznokcie i włosy.

Dzięki działaniu poszczególnych składników mikstury, nasz organizm oczyszcza się z toksyn od wewnątrz i dzięki temu odzyskuje zdrowszy wygląd.

Zestaw składników opisywanej mikstury nie jest przypadkowy. Każdy z nich pełnia bardzo ważną rolę w naszej kuracji oczyszczająco – odżywiającej.

Trzy składniki mikstury:

Olej/oliwa

Od stuleci uważany jest za produkt posiadający wyjątkowe właściwości zdrowotne. Spożywając go, oczyszczamy swój przewód pokarmowy. Ma on niezwykłą łatwość łączenia się z błoną śluzową układu pokarmowego i w ten sposób umożliwia dotarcie wartościowym składnikom nawet do jelita grubego. Ponadto dodaje blasku włosom oraz ujędrnia i nawilża skórę. Stosowany systematycznie jest gwarancją młodego wyglądu na długi czas.

Sok z aloesu (alocit)

Znany jest ze swoich właściwości kojących i łagodzących. Działanie aloesu polega na gojeniu wszelkich nadżerek przewodu pokarmowego, o których istnieniu często nie wiemy. Zapobiega także powstawaniu nowych. Spożywany działa na cały organizm, wygładzając cerę i dodając jej zdrowego blasku. Polecany jest alocit firmy Laboratoria Natury.

Sok z cytryny

Jako kwas świetnie radzi sobie z rozpuszczaniem śluzu zalegającego w jelitach, czy choćby złogów niepotrzebnego śluzu znajdującego się w trzustce i przewodach żółciowych. Zawiera witaminę C, która pomaga naszemu organizmowi zachować silną odporność oraz działa odżywczo na skórę. Cytryna ma cudowne właściwości odmładzające, zmniejsza także przetłuszczanie się włosów, dodając im naturalnego połysku.

Mikstura oczyszczająca przepis

Recepta na młody wygląd kryje się w 30 ml. Przepis jest prosty i łatwy w przygotowaniu.

KROK 1: Do ciemnego naczynia wlać:

10 ml oleju

10 ml soku z aloesu

10 ml soku z cytryny

KROK 2: Zostawić na noc pod przykryciem.

KROK 3: Miksturę wypić na czczo minimum 30 minut przed posiłkiem.

Porady

Do mikstury stosuje się 3 rodzaje oleju, w zależności od występujących dolegliwości.

Zaleca się przeprowadzanie kuracji wszystkich trzech odcinków przewodu pokarmowego zaczyanjac od oleju z oliwek, kukurydzy i na koniec z pestek winogron.

Każdy olej powinno się stosować minimum przez okres 3 miesięcy.

 • Olej z oliwek czyli oliwa – schorzenia żołądka, dwunastnicy, nadkwaśność lub kamica żółciowa.
 • Olej kukurydziany – problemy z trzustką, wątrobą, podwyższony poziom cholesterolu.
 • Olej z pestek winogron – używany w ostatnim, trzecim okresie kuracji, przy braku wyżej wymienionych dolegliwości.

W ramach zróżnicowania i uniknięcia uodpornienia organizmu na sok z aloesu, można zamiennie stosować ekstrakt z pestek grejfruta (do 0,5 l ciemnej szklanej butelki należy wlać przegotowaną już ostudzoną wodę, po czym dodać 35kropli Citroseptu).

Aby nie tracić czasu rano, proponuję postawić kieliszek z miksturą zaraz przy łóżku i powitać nowy, zdrowszy dzień wypijając oczyszczającą mieszankę.

Przy wystąpieniu dolegliwości żołądkowych, można początkowo stosować mniejsze, proporcjonalne porcje do sporządzenia mikstury. Nie należy bać się smaku mikstury, ponieważ sok z cytryny osiadając na dole łagodzi olej i jest on prawie niewyczuwalny.

Korzyści zdrowotne

Z pełnym przekonaniem mogę napisać, że jeśli mikstura oczyszczająca Słoneckiego stosowana jest wytrwale i systematycznie, już po 2 tygodniach można zauważyć pozytywne efekty:
Mniejsze dolegliwości żołądkowe
Nawilżoną i odżywioną skórę
Zdrowe i lśniące włosy
Silniejsze paznokcie
Mniejsze łaknienie
Wygładzenie zmarszczek

Pamiętajmy, że mikstura oczyszczająca Józefa Słoneckiego nie jest lekarstwem. Jej najważniejszym zadaniem jest przede wszystkim profilaktyka.

 

 

Kapsaicyna – lekarstwo na raka

Składniki:
1,5 kg papryki „chili” (najlepsza „chabanero”),
1,5 l oleju z pestek winogron lub lnianego
Sposób wykonania: paprykę umyć i pokroić jak najdrobniej wraz z gniazdami nasiennymi, umyć ręce trzykrotnie (!!!), paprykę w słoiku zalać olejem i odstawić do lodówki. Kilka razy dziennie wstrząsnąć słoikiem.
Po 7-10 dniach zlać płyn do butelki. Przechowywać w lodówce. – stosowanie: 5 razy dziennie przed każdym posiłkiem po 1 łyżeczce do herbaty, popijać wyłącznie mlekiem, można zjeść malutką kromkę chleba (4×4 cm) grubo posmarowaną masłem – zalecenia własne: jestem w fazie przygotowania mikstury. Zalecenia zasłyszane: papryczek nie wyrzucaj – dodawaj do surówek i sałatek, eksperymentuj z nimi radośnie przy przygotowywaniu posiłków.

Immunocal (terapia antyrakowa)

Immunocal jest białkowym suplementem diety, który zapewnia bezpieczną, naturalną i skuteczną metodę wspierającą produkcję glutationu. To produkt w 100% naturalny, wyprodukowany z serwatki mleka krowiego. Jest wynikiem wieloletnich precyzyjnych badań przeprowadzonych przez pracownika naukowego dr. Gustavo Bounousa na słynnym uniwersytecie McGill w Montrealu w Kanadzie.
Immunocal podnosi poziom glutationu w organizmie – jego skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi. Dzięki temu każda komórka jest silniejsza i lepiej sobie radzi z zagrożeniami!
Glutation jest najważniejszym wewnętrznym antyoksydantem (przeciwutleniaczem) produkowanym przez nasz organizm. Walczy z wolnymi rodnikami, łagodzi stany zapalne. Wysoki poziom glutationu to silny i sprawny układ odpornościowy. Glutation pomaga także usunąć szkodliwe toksyny z naszego organizmu, takie jak spaliny, kancerogeny, dym z papierosów. Poznaj niesamowite właściwości glutationu

 • Immunocal jest dla Ciebie, jeśli chcesz:
  • Wzmocnić układ odpornościowy
  • Ochronić się przed zanieczyszczeniami środowiska
  • Oczyścić ciało na poziomie komórkowym
  • Zwiększyć poziom energii
  • Poprawić kondycję fizyczną
  • Spowolnić procesy starzenia

Opakowanie Immunocalu zawiera 30 saszetek.
W celu wzmocnienia organizmu zaleca się 1 saszetkę dziennie, rano, na pusty żołądek, na 20-30 min. przed posiłkiem. W stanach obniżonej odporności zaleca się stosowanie 2 saszetek dziennie.
Immunocal w naturalny sposób podnosi poziom glutationu (GSH) w organizmie.

Zapobieganie nowotworom.

Artykuł, który w 1996 roku ukazał się w European Journal of Cancer, sugeruje, że wolne rodniki powinny być wymieniane jako ważna klasa kancerogenów. Dzięki swej wielkiej wydajności głównego komórkowego przeciwutleniacza (porównaj: Rozdział 1), GSH może usuwać z wnętrza komórki rodniki tlenowe i inne wolne rodniki. Zapobiega to uszkodzeniom różnych struktur komórkowych, szczególnie DNA znajdującego się w jej jądrze. GSH przynosi dodatkową korzyść wzmacniając działanie innych antyoksydantów, takich jak witamina C, witamina E i selen. To dalej wzmacnia zdolność organizmu do niszczenia wolnych rodników. Co więcej, GSH odgrywa także ważną rolę w syntezie i naprawie DNA.

Nie ma wątpliwości, że dobrze funkcjonujący glutationowy system enzymatyczny zwalcza nowotwory. Jasno ilustrują to wyniki badań opublikowane w Journal of the National Cancer Institute. Dotyczyły one osób z niedoborem S-transferazy glutationowej μ, ważnego enzymu antyoksydacyjnego detoksykującego kancerogeny powodujące rozwój nowotworu pęcherza, takie jak dym tytoniowy. W przybliżeniu jedna osoba na dwie dziedziczy dwie uszkodzone kopie genu tego enzymu. Stwierdzono, że 25% przypadków nowotworu pęcherza występuje u ludzi w z niedoborem S-transferazy glutationowej μ. Nałogowi palacze, u których ten enzym nie występuje, są sześć razy bardziej narażeni na rozwój nowotworu pęcherza.

GSH odgrywa także specyficzną rolę w detoksykacji wielu dobrze znanych kancerogenów i mutagenów obecnych w naszym środowisku.

Te powodujące raka substancje są koniugowane lub neutralizowane przy udziale GSH i przeprowadzane w formę, która może być usuwana z organizmu. Rola glutationu w detoksykacji po prostu nie może zostać przeceniona. Ponieważ wątroba jest w organizmie głównym narządem odpowiedzialnym za detoksykację, nie dziwi, że zawiera ona najwyższe stężenia glutationu.
Chemioterapia. Chemioterapia jest kontrolowanym podtruwaniem pacjenta opartym na założeniu, że szybko rosnące komórki nowotworowe są bardziej wrażliwe na truciznę niż komórki normalne. Wiele spośród środków chemioterapeutycznych, choć nie wszystkie, powoduje wyjątkowo nieprzyjemne skutki uboczne. Radioterapia działa w podobny sposób. Obszar zmieniony nowotworowo jest napromieniowywany. Teoretycznie nowotwór jest bardziej wrażliwy na promieniowanie niż otaczająca go zdrowa tkanka, ale ta terapia także powoduje silne efekty uboczne.

Ostatnie badania wykazały, że zawartość glutationu zarówno w normalnych jak i nowotworowych komórkach czyni je bardziej lub mniej podatnymi na uszkodzenia. Wysoki poziom GSH wyraźnie chroni komórki przed działaniem chemioterapii, a niski poziom czyni jej wrażliwymi. Byłoby idealnie, gdyby poziom glutationu był wysoki w zdrowych komórkach i niski w komórkach rakowych, ale wiele ludzkich nowotworów charakteryzuje się szczególnie wysokim poziomem GSH. Nowotwór jest jedynym znanym przypadkiem, w którym normalnie ściśle regulowany poziom glutationu zostaje przekroczony. Takie obejście normalnych mechanizmów regulacyjnych jest charakterystyczne dla komórek nowotworowych.

Komórki rakowe bogate w GSH często wykazują się opornością na chemioterapię, próbowano zatem podjąć próbę obniżenia poziomu glutationu w ich wnętrzu, stosując związki takie jak BSO. Problem jednak w tym, że BSO obniża także poziom GSH w zdrowych komórkach, zwiększając ich wrażliwość na uszkodzenia spowodowane przez chemioterapię. Takie rozwiązanie jest więc niepraktyczne.

Niemniej jednak, mogą istnieć sposoby wybiórczego obniżania poziomu GSH w komórkach nowotworowych. Paradoksalnie, prekursory, które podnoszą poziom glutationu w zdrowych komórkach, wywierają przeciwny efekt w komórkach nowotworowych. Gdy produkcja GSH jest nadmiernie wystymulowana w komórkach nowotworowych, dochodzi do zjawiska zwanego ujemnym sprzężeniem zwrotnym, które czyni je bardziej podatnymi na destrukcję. W tym samym czasie normalne komórki używają prekursorów do produkcji glutatuionu, dostarczając sobie lepszej obrony.

Paradoks ten został opisany w Journal of Cancer Research już w 1986 roku przez zespół kierowany przez A. Russo. Gdy OTZ (związek podnoszący poziom GSH) podawano ludzkim komórkom nowotworowym, poziom GSH w ich wnętrzu nie wzrastał, mimo iż działo się tak w otaczających je normalnych komórkach. Naukowcy z McGill University, S. Baruchel, G. Batist i ich zespół, wykazali, że OTZ może obniżać poziom GSH w komórkach raka piersi, jednocześnie podwyższając go w normalnych komórkach. Później zespół ten współpracował z G. Bounousem i opublikował w Journal of Cancer Research podobne wyniki dotyczące Immunocalu, izolatu z białka serwatki.

Badania z wykorzystaniem tego samego produktu przeprowadzono także na pacjentach z nowotworem złośliwym z przerzutami. Byli oni karmieni Immunocalem przez sześć miesięcy. Chociaż nie wyleczyło to nowotworu, nastąpiła znacząca regresja lub stabilizacja rozwoju guza. U wielu osób nastąpiła także normalizacja poziomu hemoglobiny i liczby białych krwinek. Ci sami badacze wykazali, że zwiększenie poziomu GSH może wzmacniać przeciwnowotworowe działanie czynników chemioterapeutycznych. Chemio- i radioterapia prowadzi do ogromnego wzrostu wytwarzania wolnych rodników i toksycznych metabolitów. Jeśli problem nie jest na bieżąco rozwiązywany, efekty uboczne się nasilają. Liczne badania wykazały, że gdy pacjenci dobrze się odżywiali, szczególnie gdy ich dieta zawierała witaminy i suplementy, łatwiej znosili przykrą terapię. Pacjenci z wyższym wewnątrzkomórkowym poziomem GSH rzadziej cierpią z powodu skutków ubocznych chemioterapii, a komórki o wyższym poziomie glutationu są lepiej chronione przed uszkodzeniami spowodowanymi przez promieniowanie, co łagodzi skutki radioterapii.

Radioterapeuci badający ochronne działanie GSH powiązali wysoki poziom glutationu przed terapią z rzadszym występowaniem oparzeń. Wyprzedzające lub jednoczesne stosowanie produktów podnoszących i utrzymujących wysoki poziom GSH pozwala pacjentom łatwiej znosić terapię. Rozdział 2 zawiera więcej szczegółów na temat GSH i szkodliwości promieniowania.

Nowe badania kliniczne nad Immunocalem

Immunotec Research Inc., producent preparatu Immunocal, rozpocznie wkrótce prace nad badaniami klinicznymi. Badanie będzie dotyczyło polepszenia funkcjonowania organizmu w procesie starzenia się.

Firma Immunotec otrzymała uprawnienie od kanadyjskiego ministerstwa zdrowia NHPD/Health Canada. Przedmiotem badania będzie wpływ stosowania izolatu białka serwatki bogatego w cysteinę (Immunocalu) w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi na funkcje mięśni, skład ciała oraz poziom cytokin zapalnych u osób starszych. Będzie to badanie randomizowane z podwójnie ślepą próbą. NHPD (Natural Health Products Directorate), wydział kanadyjskiego ministerstwa zdrowia, odpowiedzialny za ocenę bezpieczeństwa, efektywności oraz jakości naturalnych produktów zdrowotnych (NHP) przyznał prawo do przeprowadzenia badań klinicznych nad zastosowaniem Immunocalu u osób starszych.

Starzenie się jest związane ze spadkiem masy mięśni szkieletowych oraz pogorszeniem funkcjonowania mięśni, które prowadzą do ograniczonej sprawności ruchowej w wieku starszym i spadku jakości życia. Regularne ćwiczenia mogą zwiększyć siłę mięśni, ich sprawność i masę u osób starszych.

Celem nadrzędnym badań jest ustalenie, czy przyjmowanie izolatu białka serwatki bogatego w cysteinę (Immunocal) w porównaniu z kazeiną (stosowanym jako kontrola białkiem mleka, które zawiera trochę cysteiny) może polepszyć jakość życia osób starszych. Spożycie tych białek będzie oceniane razem z regularnym wysiłkiem fizycznym, aby przekonać się, czy połączenie Immunocalu z ćwiczeniami doprowadzi do widocznej poprawy siły mięśni, masy mięśniowej i ich funkcji w porównaniu z tym samym treningiem połączonym ze spożywaniem kazeiny, białka kontrolnego. Korzyści w tej dziedzinie mogą przełożyć się na poprawę jakości życia osób starszych”. Kierujący badaniem, dr Rémi Rabasa-Lhoret, Assosiate Research Professor i kierownik Laboratorium Metabolic Unit Laboratory z Institut de Recherches Cliniques de Montréal (IRCM) wraz ze swoim zespołem badawczym wiążą z projektem duże nadzieje. „Firmie Immunotec należy się pochwała za rozpoczęcie i sfinansowanie badań nad jej wiodącym produktem, Immunocalem, w procesie starzenia. Rzadko zdarza się, aby firma produkująca izolat serwatki prowadziła badanie randomizowane z podwójnie ślepą próbą, z grupą kontrolną. Badanie porusza kwestie istotne dla osób powyżej 65. roku życia. Efekty ćwiczeń fizycznych razem z suplementacją izolatem serwatki bogatym w cysteinę (Immunocal), ich potencjalny wpływ na ważne funkcje, takie jak choćby siła mięśni oraz mogą przynieść widoczne korzyści” – powiedział dr Rabasa-Lhoret.

„Zgoda NHPD Health Canada na przeprowadzenie badania jest kolejnym krokiem firmy w rozwój i naukę” – mówi James Northrop, prezes firmy Immunotec – „To będzie pierwsze kontrolowane badanie kliniczne przeprowadzone nad Immunocalem wśród starszej populacji. Cieszymy się również, że badanie prowadzone będzie w IRCM, ośrodku naukowym o uznanej reputacji nie tylko w Kanadzie, ale także i na świecie.”