Konstelacje rodzinne wg Berta Hellingera

prowadzenie: Grzegorz Halkiew


Konstelacje Rodzinne to spopularyzowana przez Berta Hellingera metoda pracy nad relacjami z innymi ludźmi, a zwłaszcza relacjami międzypokoleniowymi w Rodzinie. Metoda ta oparta jest na zasadach Panoramy Społecznej NLP, jej fenomen tłumaczony jest także przez Pole Morficzne Ruperta Sheldrake’a. Pozwala ona dotrzeć do przyczyn uwikłań twojego losu, zdefiniować je a następnie przerwać łańcuch uwikłań i konfliktów wewnętrznych.

Wiele twoich pytań typu: “dlaczego to zawsze właśnie mnie się przydarza?” znajduje odpowiedzi w Ustawieniach Konstelacji Rodzinnych. Są to między innymi: przejęte od poprzednich pokoleń poczucie winy, nieświadome przejmowanie odpowiedzialności za czyny przodków, powielanie ich zachowań, losów…

Ustawienia duchowe pokazują energetyczne, podświadome powiązania pomiędzy członkami tego samego Rodu, jak i powiązania podświadome z innymi ludźmi, przedsięwzięciami, ideami. Dają możliwość rozwikłania wielu problemów o których często nie zdajesz sobie sprawy, bądź na które -jak być może do tej pory uważałeś- nie miałeś żadnego wpływu.

Bert Hellinger stworzył Konstelacje Rodzinne jako metodę terapeutyczną, która korzysta z wiedzy znanej naszym przodkom od tysięcy lat- wiedzy wykorzystywanej przez szamanów wszystkich kontynentów.

Data i miejsce:

Dodaj komentarz