Szkoła Praktycznej Akupunktury

Akupunktura- kurs zawodowy (naturopatia) Baasanjargal Ichinnorov

Akupunktura- kurs zawodowy to najnowsza nasza oferta, pomimo że z akupunkturą związani jesteśmy od dłuższego czasu. Zapraszamy na cykl kursów przygotowujących do zawodu Akupunkturzysta- nr.rejestracyjny zawodu 323001 (Krajowy Standard Kompetencji Zawodowych). Miło mi poinformować, że Standard zawodu został opracowany między innymi przez członków Naszej Akademii – Grzegorza Halkiew i Katarzynę Kędzierską.

Szkoła Praktycznej Akupunktury

Semestr składa się z pięciu poniżej wymienionych kursów. Akupunktura- kurs zawodowy to przygotowanie do prowadzenia zabiegów akupunktury w najczęściej spotykanych przypadkach.

Harmonogram programu zawodowego

 • Akupunktura- diagnostyka; 
 • Akupunktura- igły, bańki, moksa; 
 • Akupunktura i ból; 
 • Akupunktura i choroby wewnętrzne; 
 • Akupunktura- cellulit, otłuszczenie, nałogi;  
 • Akupunktura online- materiał dodatkowy do pakietu 60 godz.
  • Kurs dodatkowy
  • Aurikuloterapia 

Nasza oferta Akupunktura-kurs zawodowy jest dostępna dla każdego, kto chciałby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu Tradycyjnej Chińskiej Medycyny.

Każdy z modułów stacjonarnych jest w cenie 1370zł (pakiet wykupiony jednorazowo-20%). Po zakończeniu każdego z nich i zdaniu egzaminu wewnętrznego, uczestnicy otrzymają Zaświadczenie zgodnie z wzorem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Sprawdź datę najbliższej edycji

Dla uczestników naszych kursów państwowe egzaminy sprawdzające, a w przypadku dodatkowego poszerzenia szkoleń o kolejne specjalizacje- dokumenty unijne w zawodzie Naturopata.

Anatomia i fizjologia

Dla osób nie posiadających wiedzy z zakresu Anatomii i fizjologii przygotowaliśmy na platformie edukacyjnej stosowny kurs Przygotowanie medyczne do zawodu terapeuty- Anatomia i fizjologia 110 godz. w cenie 1100zł

Kadra

Prowadzenie: Baasanjargal Ichinnorov oraz Joanna Halkiew

Baasanjargal Ichinnorov jest lekarzem z Mongolii, specjalizuje się w akupunkturze.

Joanna Halkiew- unijne uprawnienia zawodowe Naturopaty, specjalizacja Akupunktura.

Dokumenty

 1. Po zdaniu egzaminu wewnętrznego wydane zostaną zaświadczenia wg wzoru MEN potwierdzające kwalifikacje i umiejętności zawodowe. Dodatkowo wydany zostanie dokument potwierdzający tytuł zawodowy Akupunkturzysta (323001).
 2. Dla osób chcących mieć poszerzone uprawnienia unijne wymagany jest między innymi egzamin w zawodzie Naturopata (323009).

Z powyższego wynika, że można mieć w zakresie akupunktury uprawnienia w dwóch odmiennych zawodach, z czego propozycja nr.2 daje uprawnienia unijne- europass (po spełnieniu warunków dodatkowych)

Postaw na siebie!  Zdobądź nowy zawód!

Shen Nong Ben Cao , najstarszy chiński tekst traktujący o zielarstwie mówi o trzech poziomach uzdrawiania:

 • Medycyna najniższego poziomu zajmuje się leczeniem chorób fizycznych
 • Medycyna średniego poziomu zajmuje się zapobieganiem chorobom i leczeniem chorób na poziomie umysłu
 • Medycyna najwyższego poziomu zajmuje się ming, czyli przeznaczeniem.

Najwyższy aspekt uzdrawiania to pomóc pacjentowi w wypełnieniu jego przeznaczenia, by mógł prawdziwie i w pełni przeżyć lata, które otrzymał wraz z narodzinami.

Niezwykle istotna jest medycyna alopatyczna, czyli działająca na objawy, chociaż w zasadzie Medycyna chińska to przede wszystkim system profilaktyczny. W tym jej ogromna siła.